«Король світової поп музики»,знаменитий британський співак презентував програму Live 25 Stadium Tour у рамках свого європейського туру.
У Київ Джордж Майкл прилетів 9 липня приватним літаком о 17.40 (фактично за три години до свого виходу на сцену — концерт розпочався о 20.40, замість заявленого в афішах о сьомій годині вечора). В аеропорту «Бориспiль» співака з нетерпінням чекали представники українських ЗМІ, сподіваючись, що зірка, незважаючи на свою нелюбов до інтерв'ю, все таки поспілкується з журналістами. На жаль, «щасливчики» отримали лише невеликий презент — Джордж Майкл із чарівною посмішкою помахав їм ручкою, і сівши в лімузин, поквапився на концерт.
А в цей час усі підступи НСК «Олімпійського» заповнювали майбутні глядачі. Вони терпляче понад годину стояли на сонцi, чекаючи, коли ж варта порядку зволять запускати публіку. У касах вільно продавалися квитки й чомусь не було видно перекупників. Пояснення цього факту ми отримали, вистоявши довжелезну чергу й потрапивши, нарешті, на стадіон. Незважаючи на широку рекламу, він був заповнений приблизно на третину (очевидно, через дорожнечу квитків від 150 до 7500 гривень). «Олімпійський» розділили на зони. Найзаповненішими виявилися фан, VIP і данс, а в секторах можна було не тільки сидіти, але й полежати (що й робили деякі глядачі, втомившись від черг і довгого очікування концерту). Потрібно зазначити, що охорона при вході на стадіон вилучала навіть воду, зате на території «Олімпійського» можна було купити попити й вільно(!) внести не тільки пляшки, але й пластмасові склянки з пивом. Багато глядачів, бавлячи час, підіймали собі настрій і коли почалося шоу (очевидно, від надлишку емоцій) стали поливати з верхніх секторів пивом і водою тих, хто сидів нижче. Проте до бійок справа не дійшла, облита публіка просто пересіла в сухіші місця, адже, концерт уже почався...
«Live 25» — програма ретроспективна. Співак виконав свої кращі пісні різних років і деякі новинки. На сцені були встановлені п'ять плазмових екранів (два з них були націлені на Джорджа Майкла і іноді показували глядачів), щоб із будь- якої точки стадіону добре було видно. Сцена складалася з трьох ярусів, а навколо фан зони був встановленанастил-доріжка, якою співак періодично бігав. На початку концерту на величезному екрані-килимі з'явилися зірочки Чумацького Шляху, а потім світлотехніки малювали на ньому голограми: блискавки, серця, проектувалися уривки з кліпів, відео, портрети зірок і політиків. Співак виконав 15 пісень, серед яких «Careless Wisper», «Jesus to a Child», «Amazing», «Too Funky», «Fastlove». Особливо ефектно прозвучала «Praying For Time», коли Джордж сидів на металевому табуреті посередині сцени, на фоні багряного заходу, немов у морській гладіні. Незважаючи на те, що Майкл привіз багато одягу, за весь вечір він переодягнувся лише раз. Спочатку він з'явився перед публікою в чорному костюмі з ланцюжком на шиї й браслетом на лівій руці, а також у своїх фірмових окулярах, а відкриваючи друге відділення Джордж переодягнувся в поліцейського, щоб виконати популярну пісню «Outside», а потім знову одягнув чорний піджак.
Джордж Майкл говорив мало (цілком традиційні фрази: на початку концерту — «Добрий вечір, Київ!» і «На добраніч, друзі» — у фіналі). Під час шоу він чергував свої танцювальні хіти з ліричними баладами. У фан і данс зонах глядачі не тільки підспівували, але й активно танцювали. Були в програмі і спецефекти — надувні ляльки — карикатурні фігури Джорджа Буша й британської собаки наприкінці першої дії та гротескова статуя Свободи під час виконання легендарної пісні на біс «Freedom», яку глядачі виконували хором із Майклом. Рівно о 22.40 шоу закінчилося й, незважаючи на оплески, свист, тупотіння ногами по стільцях, киянам так і не вдалося примусити Джорджа Майкла повернутися на сцену. Все в знаменитого шоумена було розписане по хвилинах, і не ночуючи в Києві, хоч номер у готелі організаторами українських гастролей (компанією «Єврошоу») було замовлено, співак відлетів додому. Він вважав за краще відпочити в рідних пенатах, щоб продовжити своє турне країнами Європи (найближчий його концерт відбудеться в Польщі).
ТIЛЬКИ ФАКТИ
Жоден астролог не міг передбачити, що етнічний грек із ім'ям, яке дуже важко запам'ятати — Георгіус Панайотіс, а у 80-ті соліст популярної групи «WHAM!», який виступає під псевдонімом Джордж Майкл, стане одним із головних порушників суспільного спокою на початку XX століття, який на зорі своєї кар'єри співав попсу й стрибав неголений по сцені в спортивних штанах...
У часи тріумфу «WHAM!» влітку 1984 року композиція «Careless Whisper» стала дебютним синглом Майкла як сольного виконавця. Він написав проникливу баладу. За «Careless Whisper» із рук кумира (Елтона Джона) Майкл отримав статуетку «Ivor Novello», ставши наймолодшим кращим автором року. Вдруге Джордж Майкл пішов у соло в 1986 році, коли з'явилася ще одна його балада «A Different Corner». Сингл очолив британські чарти. Першим кроком у незвідане для нього став запис композиції «I Knew You Were Waiting (For Me)» у дуеті з чорношкірою соул-дівою Аретою Франклін. Пісня вийшла дуже зворушливою, й після найвищих місць у хіт-парадах подарувала її виконавцям статуетку «Греммі» в номінації «Кращий вокал у стилі ритм-енд-блюз».
Перший сингл «I Want Your Sex» із дебютного сольника Майкла «Faith» був заборонений частиною радіостанцій Америки через надмiрно відвертий текст але, незважаючи на перепони, сингл розійшовся більш ніж мільйонним тиражем. Майкл продюсував і написав усі пісні для «Faith», і очолив хіт-паради по обидва боки Атлантики. Протягом дев'яти місяців і «Faith», і «Father Figure», «One More Try», «Kissing A Fool», і «Monkey» по черзі очолювали «Білборд» у різних чартах (поп, ритм-енд-блюз і adult contemporary). А у Великій Британії в 1988 році вiн завоював «Греммі» в номінації «Кращий вокаліст року». У 1989 році Майкл був удостоєний трьох нагород «American Music Awards», але найбільшим і найважливішим досягненням для себе він вважає те, що став першим білим вокалістом, чий альбом очолив білбордівський хіт-парад «чорної» музики.
Після того як світовий продаж альбому «Faith Tour» перейшов за 15- мільйонну відмітку, Майкл записав другий альбом (у співавторстві з Тоні Парсонсом) під назвою «Bare».
Альбом «Listen Without Prejudice Vol.1», що з'явився в 1990 році, виявився набагато більш варійованим стилістично, ніж «Faith», що став уже класикою. Дуже цікавою виявилася відреставрована версія пісні «WHAM!» «Freedom» у редакції 1990 року. Дуже тепло були сприйняті «Praying For Time», «Soul Free» і «Cowboys And Angels».
Однак, незважаючи на те, що співак записав дійсно незрівнянний наступник слави «Faith», CBS/Epic, який до того моменту вже був куплений японським гігантом Sony, керівництво компанії вирішило помститися артисту за його вільність у підборі репертуару і зробило альбому Джорджа Майкла дуже слабкий промоушн. Але співак не мав наміру миритися з безцеремонним поводженням і почалася його затяжна «війна» з фірмою Sony... Хоч з самого початку тяжби було зрозуміло, що співак програє, інакше сотні інших музикантів отримали б прецедент для боротьби за свої права зі всемогутніми лейблами... Дізнавшись вердикт судді, який присудив перемогу Sony, Джордж Майкл заявив, що більше не запише жодної пісні на їхньому лейблі! Тільки в 1995 році компромісне рішення було знайдене: Sony встановила відкупні для співака в $40 мільйонів і Джордж звільнився від контракту з лейблом, але втратив права на всі свої пісні, випущені там. Він також був зобов'язаний написати три нові пісні для альбому кращих пісень і одну нову для збірки «WHAM!». Викуп Майкла фінансувався його новим «американським» лейблом Dreamworks, яким володіють Девід Геффен, Стівен Спілберг і Джеффрі Каценбург, та його «європейським» лейблом Virgin, що заплатив Джорджу вперед за два майбутні альбоми 30 мільйонів фунтів стерлінгів. Відчувши запах свободи, Джордж за рік реалізував всі творчі ідеї, накопичені за шість років, в альбомі «Older». Його синг «Jesus To A Child» і альбом «Fastlove» довели про новий виток у творчості співака і його друге народження. Після 11-річної перерви Джорджа Майкла знову назвали кращим виконавцем на «Brit Awards».
Минулого року Джордж Майкл дав журналу Gay Times найвідвертіше інтерв'ю у своєму житті. Співак розповів, що у нього в житті було три дівчини, перш, ніж він зрозумів, що є геєм, що завжди боявся заразитися СНІДом, а також про те, що він ніколи не спав із колишнім колегою з групи «WHAM!» Ендрю Ріджелі, пише Mirror. Майклу було 29 років, коли він розповів батькам, що він гей. Однак мати Леслі давно боялася, що її єдиний син успадкував «ген гомосексуальності» від свого дядька на ім'я Колін, який покінчив з собою, згадує співак.
Джордж Майкл присвятив своєму дядькові пісню «My Mother Has A Brother» зі свого останнього альбому. Правду про себе Джордж Майкл вирішив відкрити батькам після того, як помер бразильський дизайнер Ансельм Фелеппа (його перша велика любов). Вони познайомилися на фестивалі в Ріо в 1991 році, а через шість місяців в Ансельма виявили СНІД. Він помер в 1993 році.
Психологічна травма від втрати коханого примусила зірку розповісти правду. Проте спочатку в Джорджа Майкла були подруги, зокрема, актриса Брук Шилдс, модель Пет Фернандес, візажист Кеті Йонг. Та одночасно він захоплювався й чоловіками. «Я погрався з ідеєю бісексуальності, але коли стали говорити про СНІД, я не міг спати з жінкою, не сказавши їй, що я був і з чоловіками. Мій потяг до жінок не був досить сильним, щоб таку розмову варто було починати, тому я просто вирішив сказати жінкам «прощавай», — розповів Майкл.
За іронією, під час навчання, коли Ріджелі й Майкл познайомилися, люди вважали геєм саме Ендрю. «Він носив червоні шовкові штани. Всі запитували мене: Він що, гей? Я відповідав, що ні. Він був гарним, але мене не приваблював. Дуже граціозний, дуже елегантний, дуже жіночний. Всі казали, що ми з ним спали, але він любив жінок».
Створивши групу «WHAM!», вони незабаром стали відомими у Великій Британії, а потім і в США. Спочатку Джордж вважав, що визнання гомосексуальності зруйнує його кар'єру, пише peoples.ru. Однак потім Майкл відчув необхідність вiдкрити правду: «Якщо хочеш стати великим, потрібно полегшити собі життя».
Нині співак говорить, що зустрів чоловіка своєї мрії — Кенні Госса і заявив, що після закінчення турне вони одружаться.
До речі, скандальну репутацію Джорджу Майклу забезпечує не тільки його нетрадиційна орієнтація, але й пристрасть до вживання наркотиків (у минулому році британський суд засудив співака до 100 часів громадських робіт і на два роки позбавив його права керування автомобілем за водіння в стані наркотичного сп'яніння).