Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шовковицю полікують

2 грудня, 2010 - 00:00
ФОТО З САЙТА ECOETHICS.RU

Нагадаємо, у Києві на території Літературно-меморіального будинку-музею Т. Шевченка (пров. Шевченка, 8а) дивом збереглося єдине старе дерево, яке пам’ятало Кобзаря. Тарас Григорович жив у цьому будинку з весни 1846 р. (останній рік життя великого поета у себе на батьківщині).

Тут, у Києві, 5 квітня 1847 р. він був заарештований. Нині 200-річна шовковиця Т. Шевченка, яка росте в тихому садку біля будинку, є улюбленим екскурсійним об’єктом відвідувачів музею. На жаль, зараз стан старого дерева досить важкий. У ньому є кілька дупел, а одне з них — біля землі — має глибину більш ніж півметра, повідомляє прес-служба Київського еколого-культурного центру. Нині дерево небезпечно нахилилося і під тиском сильного вітру або ваги снігу може впасти, що стане великою історичної втратою.

Тому керівництво музею звернулося до Київського еколого-культурного центру, який вже декілька років займається лікуванням старих і меморіальних дерев. Нагадаємо, цим центром була «вилікувана» липа Петра Могили на Андріївському узвозі, липа Феодосія Печерського у Києво-Печерській лаврі, 900-річний дуб Грюневальда та ще близько сорока дерев у Києві, Чернігові та в Криму. Фахівці Центру дерево вже оглянули, розроблено заходи допомоги.

Вони включають очищення дупел від гнилі, їхню дезинфекцію та пломбування спеціальним розчином. Крім цього, встановлять масивну підставку під стовбур дерева, яка завадить падінню. Зараз Центром вже проводяться роботи з підготовки документації з оголошення дерева ботанічною пам’яткою природи.

Газета: 
Рубрика: