Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Скандали та курйози Канн

26 травня, 2005 - 00:00

Одним із найбільш прикрих конфузів 58-го Каннського фестивалю вважають інцидент з оголенням грудей французької зірки Софі Марсо. Кіноактрису підвело шовкове плаття. Під час традиційного проходу червоною килимовою доріжкою у Марсо зіскочила лямка, оголивши груди. Марсо не одразу звернула увагу на це, а коли помітила — зробила вигляд, що нічого страшного не сталося, і навіть посміялася над собою. Британська телекомпанія Sky News натякає, що Марсо оголила груди навмисно.

Ще одна НП сталася в Каннах з Наомі Кемпбелл — невідомий злочинець, який представився асистентом супермоделі, викрав весь її гардероб. Якийсь молодик вранці звернувся до капітана корабля, наданого Наомі суднобудівною компанією Varazze, і заявив, що має доставити весь гардероб Кемпбелл до готелю Martinez для фотосесії. Більше його не бачили.

Іншим скандалом можна вважати те, що в Каннах стало відомо про те, що Моніка Белуччі та Венсан Кассель, найкрасивіше подружжя Франції, на межі розлучення. Белуччі та Кассель прибули до Канн порізно, кожний у своїх справах. Жили вони в різних готелях і на прем’єрах разом не з’являлися. Десять років спільного життя виявилися, очевидно, надто великим строком для подружжя.

Із курйозів: відома голлівудська актриса Пенелопа Круз зі своєю матір’ю застряла в ліфті готелю в один із заключних днів фестивалю. Як повідомляє АР, актриса виявила витримку в складній ситуації, а ось її матері було важко — жінка страждає на клаустрофобію. Однак обох дам врятував благородний герой — 38-річний мексиканський актор Бенісіо дель Торо, який був у кабіні застряглого ліфта. Він відкрив верхній люк кабіни і через нього витяг на дах ліфта Пенелопу та її матір. Бенісіо дель Торо і Пенелопа Круз брали участь у фільмах, які були показані на Каннському фестивалі, — «Місто гріха» і «Хромофобія».

З ІСТОРІЇ ПИТАННЯ

Жоден із Каннських кінофестивалів не обходиться без неприємних несподіванок, стверджує NEWSru.com. Зокрема, вже перший фестиваль, який мали відкрити 1 вересня 1939 року, не відбувся, оскільки цього дня почалася Друга світова війна. У 1948 і 1950 роках Каннський кінофестиваль не відбувався, бо не вистачило грошей на його організацію.

У 1968 році в історію кіно втрутилася революційна ситуація. Франція була охоплена студентським бунтом «червоного травня». Фестиваль довелося закрити за п’ять днів до запланованого фінішу. Учасники залишилися без нагород.

1985 рік увійшов до каннської історії інцидентом з тортометанням. Тортом в обличчя отримав Жан Люк Годар. Глядач кинув торта, ображений тим, що він не зрозумів фільм «Детектив». Метр кіно прореагував із гумором — він облизав забруднені кремом окуляри і заявив, що це смачно.

Кілька років тому галасу наробило поява на червоній доріжці сходів Палацу братів Люм’єр Ніколь Кідман, одягнутої в червоне плаття. Але дивним було не плаття зірки, а те, що вона йшла босоніж. У 1988-му на ступенях фестивального палацу з’явилася відома діячка кінематографа та європейської політики Ілона Сталлер, більш відома як порнодіва Чіччоліна. Вона була одягнута лише в прозору юбку, що трималася на двох стрічках. У руках у Чіччоліни було плюшеве ведмежа рожевого кольору.

У 2002 році шок у Каннах викликав фільм Гаспара Ноє «Безповоротність» з Монікою Белуччі в головній жіночій ролі. Натуралістичне згвалтування шокувало глядачів на попередньому показі. Дві з половиною сотні глядачів не досиділи до кінця, залишивши зал. Один епізод зі згвалтуванням тривав десять хвилин.

Скандал того року в зв’язку з 55-м Каннським фестивалем вибухнув ще до відкриття. Лобісти з Американського єврейського конгресу через ЗМІ закликали кінодіячів бойкотувати фестиваль. Заклик спричинило зростання антисемітизму на батьківщині кіно. Але американці на фестиваль поїхали, зокрема і єврей Вуді Аллен, який вирішив, що заклик до бойкоту не має підстав.

Переможець минулого фестивалю — творець самого по собі скандального «Фаренгейта 9/11» Майкл Мур — також відрізнився в Каннах, зазначає «МК». Він приєднався до демонстрації протесту страйкуючих акторів-погодинників, які зібралися біля Палацу фестивалів. Іншим скандалом торішнього свята кіно став страйк готельних службовців у готелі «Карлтон».

Газета: 
Рубрика: