Людина, якій кажуть фразу «я тебе кохаю», переживає радість, яку можна порівняти з радістю від звістки про виграш 163424 фунтів у лотерею. Про це свідчать результати дослідження, викладені в книзі «Ви насправді багаті, просто поки що про це не знаєте». Її зміст частково переказує The Daily Telegraph.
Автори книги, Стів Генрі і Девід Альбертс, ставили собі за мету довести, що в житті є речі набагато цінніші, ніж гроші. Для цього вони провели соцопитування, попросивши тисячу осіб назвати 50 подій у житті, за яких вони були щасливі. Кожне з них респонденти повинні були оцінити в грошовому еквіваленті: порівняти радість від цієї події і від виграшу в лотерею певної суми грошей.
За підсумками дослідження зізнання в коханні потрапило лише на друге місце. На першому місці виявилося перебування здоровим — його оцінили приблизно в 180 тисяч фунтів. На третьому місці — стабільні відносини між партнерами, вони «коштують» майже 155 тисяч фунтів.
Життя в спокійній і безпечній країні оцінили в 130 тисяч фунтів, задоволення від власних дітей — у 123 тисячі, проведення часу з сім’єю — в 110 тисяч, сміх — у 108, секс — у 105. Цікавими є також події та стани, що не потрапили в першу десятку. Так, читання книги виявилося в 2,5 разу «дорожчим», ніж похід у кіно — 54 тисячі проти 22. Задоволення від роботи оцінили в 37 тисяч фунтів, а передчуття вихідних — у 50 тисяч. Перспективи хорошого дня з ранку (18 тисяч) набагато «дешевше», ніж повернення додому ввечері (45 тисяч).
Автори книги стверджують, що хотіли побудувати нову шкалу цінностей, альтернативну грошовій. На їхню думку, це важливо в період економічної кризи, коли людям особливо хочеться бачити хороше в житті.
Британські дослідники не першими вигадали використати гроші як одиницю для вимірювання задоволення. Цю мірку вже використав російський літератор Дмитро Олександрович Пригов у своєму творі «Розрахунки з життям». «Якщо віднестися до них (грошей) як до генерального світового медіатора (на зразок середньовічного філософського каменя), то життя з’явиться нам тотально конвертованим і зовсім в інших вартісно-оцінних категоріях», — писав класик московського концептуалізму. Крім того, свій рейтинг 200 задоволень складав Андрій Кнішев. У нього на першому місці стояло «задоволення від тривалого споглядання себе в дзеркалі (в хорошому настрої)», повідомляє Lenta.ru.