Поневіряння пітерської парочки почалися після того, як художник продав права на демонстрацію мультфільмів у Інтернеті такому собі ТОВ «Масяня». Свою абревіатуру товариство цілком виправдало, обмеживши Куваєва у фінансових надходженнях від мультиків. Тому довелося терміново проект згортати. Куваєв стверджує, що це рішення він прийняв після того як усвідомив, що ТОВ «Масяня» практично не розкручує дівчинку, як це роблять в усьому світі з подібного роду продукцією. За рік товариство не випустило ні футболок, «ні чогось іншого, що звичайно нормально для таких мультів». Словом, слідами американських «придурків» Бівіса і Батхеда, якими щедро усіяні буквально всі предмети домашнього побуту (наприклад, зубні щітки й кухлі) і предмети одягу (бейсболки, футболки тощо) Масяні на своїх ніжках-кривульках піти не дали. Проте варто зауважити, що випустили ляльок-Масянь та кілька футболок, які автор цих рядків бачив на Петрівці на власні очі, але надто вже неліквідно ця продукція виглядає. Та й чи варто в наш неспокійний час носити футболку з величезним написом «Усі лохи, крім мене»? До речі, свою позицію художник змушений висловлювати не на звичному mult.ru, а на «опозиційному», невідомо ким відкритому hrundel.ru. Внаслідок того, що на рідний колись сайт Куваєва більше не пускають. Одного разу він усе-таки повісив свою ноту протесту там, але її швидко зняли, блокувавши при цьому доступ аніматору до розважального порталу. Нині гордий батько скандальної дівчинки пішов в мережеве підпілля й пообіцяв так ховати свої ролики у всесвітній павутині від «церберів» з ТОВ «Масяня», щоб вони місяцями їх там шукали. Щоправда, поки що справа, мабуть, обмежується годинами. Зайшовши нещодавно на mult.ru, я знайшов там нові пригоди Масяні і К о . Отож, якщо Куваєв вирішить продовжувати працювати партизанськими методами, трудитися він буде, скоріше за все, на благо своїх колишніх експлуататорів.
Оптимісти заперечать, що все, мовляв, не так уже й погано. Адже показують мультики про Масяню в рамках російських «Намедней» з Леонідом Парфьоновим! Що Куваєв опинився в ситуації неприємній, коли він змушений робити мультфільми для телебачення, як це було обумовлено в контракті, не викладаючи їх в Інтернет, але все-таки паритетній. Але на жаль. І з цієї сторони проблем у художника хоч греблю гати. А восени, коли була підписана угода з НТВ, усе починалося набагато веселіше. Куваєв і Парфьонов зізвали прес-конференцію з фуршетом і майже всю її присвятили захисту прав віртуальної дівчинки та її творців, а також майбутньому розкручуванню й загальній «масянізації» країни. На запитання одного з кореспондентів про певну, скажімо так, двозначність її висловлювань, вони відповіли, що все, мовляв, гаразд — ніяких наркотиків, сексу й іншої гидоти не було, немає й не буде. Ага, отже у «Дні радіо» Масяня з дружком Хрюнделем перебували виключно в нікотиновому токсикозі, а в «Колесах» малися на увазі різні медпрепарати для хворої бабусі? Ну й добре, це вже історія, яку не перепишеш, та й не варто. Саме завдяки своїй чарівній вибуховій натурі, яка, проте, не проти вчасно «відірватися», Масяня й завоювала собі любов СНДівських (особливо молодих) глядачів. На серйозному каналі дівчинку-хуліганку розчесали, привели у відповідність до громадянського обов’язку й суспільної моралі забравши марихуану й «почистивши» лексикон. Масяня стала нарешті «дівчиною культурною», але... до страшенного прісною. «Її жарти перестали радувати, тому що навіть найталановитіший характерний актор без доброго матеріалу буде, максимум, пародистом — не більше», — справедливо пишуть про Масяню в Інтернеті. У житті «простих» людей навіть такий художник-вигадник, як Куваєв, знайти щось дуже смішне, на жаль, не може. От і його останній мульт «Карусель» у недільному ефірі НТВ вийшов якимсь депресивно-важким, схожим до ситуації із самими «Намеднями», які йдуть у безстрокову відпустку. Від «Каруселі» не віє арт-хаусним чадом, вона схожа на повітряну кульку, що здулася в руках дівчинки з добротного радянського мультфільму. У зв’язку із цим в Інтернеті циркулює версія про те, що Куваєв «не витримав» конвеєрного методу виробництва мультфільмів. Вільний художник, мовляв, творив, коли хотів, а в клітці співуча пташка зовсім скисла. Однак мультфільми на старому mult.ru з’являлися досить часто, і з переходом на НТВ над ними працював уже цілий творчий колектив.
Фахівці й «масянезнавці» передрікають проекту поступовий занепад і неминучу смерть. Це звучить правдоподібно — мультфільми нецікаві, але повертати колишній молодецький імідж Масяні ніхто не дасть. За це можна запросто отримати попередження від Лесіна, з яким НТВ, із цілком зрозумілих причин, сваритися не хоче. Це, зокрема, версія російської gazeta.ru. Ні на самому сайті злощасного ТОВ, ні в коментарях Куваєва відповіді, чому проект «Масяня» різко зменшив оберти, немає. Можливо, незвична й сіра Масяня без усього свого старого «неджентельменського» набору просто перестала бути цікавою глядачам. І, напевно, це справедливо. Адже ми любимо людей не лише за їхні чесноти, а й за маленькі вади. Навіть віртуальних.