Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Сотники» літературного процесу

10 березня, 2005 - 00:00

На восьмому році життя літературно-художній часопис «Соты» нарешті став періодичним виданням і потрапив до каталогів передплати. До цього журналові передували машинописні збірники, які видавалися групою молодих київських письменників, і газета «Граффити». Так що свій початок історія часопису бере ще у 80-х роках минулого сторіччя.

У десяти числах часопису, які вийшли на сьогодні, — понад двісті авторів практично з усіх регіонів України. У літературному середовищі їх уже встигли охрестити «сотниками» та оцінити за заслугами. На сторінках видання можна знайти поезію, прозу, публіцистику і, звичайно ж, західну літературу в перекладах наших співвітчизників. І хоча в часописі більшість публікацій російською мовою, головний редактор Дмитро Бураго зазначив, що для «Сот» це — не принципово. «Головне те, що це часопис українських авторів. Ми не прагнемо бути російськомовним чи україномовним журналом. Просто в нас автор пише рідною для нього мовою», — додав редактор. Головними ж критеріями добору матеріалів для часопису є якість і новаторство тексту.

Чи зуміють «Соты» стати якимось еталоном у сучасному літературному процесі — покаже час. «Головне для нас — не протиставляти себе навколишньому світові, а пізнавати його, розширюючи свій власний світ», — говорить Бураго. Що й підтверджує прагнення залучати до свого кола молодь і молодих письменників, а також намір створити сторіночку часопису в інтернеті для інтерактивного спілкування.

Юлія КАЦУН
Газета: 
Рубрика: