Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Спартакіада без глядачів

Спортсмени змагались — чиновники розважались
10 липня, 2002 - 00:00

16 команд профспілкових об’єднань і 19 команд, що представляли регіони України, взяли участь у IV Всеукраїнській спартакіаді серед збірних команд галузевих профспілок, Кримської республіканської та Севастопольської міської рад спортивного товариства «Спартак», яка пройшла з 4 по 6 липня у Житомирі. У шести видах, що входили до програми спартакіади — легкоатлетичному кросі, гирьовому спорті, армреслінгу, настільному тенісі, шашках і міні-футболі — змагалось близько 240 спортсменів як юного, так і вельми поважного віку. Серед найбільш неочікуваних результатів слід відзначити перемоги Михайла Зайцева (електрика запорізької дирекції ВАТ «Укртелеком») в легкоатлетичному кросі на 1000 метрів і Юрія Броденського з профспілки працівників спільних підприємств в армреслінгу (вагова категорія понад 90 кг), які довели свою перевагу над значно досвідченішими і титулованішими суперниками, у тому числі майстрами спорту і призерами великих змагань.

Загальнокомандну перемогу в I групі команд, делегованих найбільш потужними профоб’єднаннями, святкували представники об’єднаної профспілкової організації ВАТ «Укртелеком», у II групі — Української Федерації профспілкових організацій — профспілки працівників спільних підприємств, серед регіональних команд — представники Запорізької облради. Причому не можна було не помітити, що боротьба за призи велась з непідробним ентузіазмом і достатньо безкомпромісно, хоча загалом атмосфера змагань була дружньою. Ось тільки спостерігали за нею хіба що самі учасники змагань, судді, керівники делегацій та окремі журналісти — житомиряни явно обійшли спартакіаду своєю увагою. Не було також видно біля місць поєдинків і навіть на церемонії вручення нагород високопоставлених столичних спортивних і профспілкових керівників (а до Житомира приїхали, зокрема, заступник голови Держкомспорту Мирослав Дубчак, заступник голови Національного олімпійського комітету Юрій Маслачков, завсектором Кабміну Микола Костенко, заступник голови Федерації профспілок України Олександр Єфименко). Останніх автор зустрічав хіба що на спеціальній прес-конференції, де журналістів намагалися переконати у тому, що профспілки і «Спартак» ведуть активну роботу із виконання цільової комплексної програми «Фізичне виховання — здоров’я нації» і розвитку масового спорту, а також на урочистому відкритті спартакіади.

Згідно прес-релізу, розповсюдженого серед журналістів, суттєвим, якщо не головним джерелом фінансування профспілкових спортивних товариств «Спартак», «Колос», «Україна» є кошти державного бюджету. І, мабуть, відповідним інстанціям варто було б поцікавитись, на що витрачаються ці кошти. Бо, наприклад, при загальному солідному кошторисі останньої спартакіади судді отримували всього від 10 до 18 гривень за день роботи. Невеликі суми (в таких же чи трохи більших розмірах) отримували і учасники змагань. І тоді б, можливо, можна було відшукати кошти хоча б на оновлення матеріально-технічної бази житомирських спартаківців, бо через відсутнiсть у них власних пристойних приміщень IV Всеукраїнська спартакіада, про яку йшлося вище, проводилась у спортзалах інших організацій.

Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»
Газета: 
Рубрика: