Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

СПОРТ

1 вересня, 2005 - 00:00

Гольф із навігацією

Винахід нової переносної супутникової системи наведення може кардинально змінити гру в гольф, пише видання Scotsman. Переносна система, що отримала назву «Caddy», дозволить гравцям точніше визначати місцеположення м’яча в кожен конкретний момент часу, знаходити найкоротший шлях до лунки та позбавить необхідності користуватися картою ігрового поля.

Із наступного місяця ця система навігації стане доступна всім охочим, оскільки надійде в продаж за ціною 249 фунтів стерлінгів. Керівництво Royal and Ancient Golf Club поки що вирішує, чи дозволити офіційне використання «Caddy» на любительському та професійному рівні. Деякі гравці вважають, що супутниковий пристрій серйозно ускладнить їм життя, оскільки їхньою головною перевагою є прекрасне знання особливостей ігрових полів. Джеремі Кук, керуючий директор компанії Golf-Plus.UK Ltd, яка й виготовила «Caddy», переконаний, що новинка дозволить серйозно прискорити темп гри в гольф. Саме повільний розвиток подій у цьому виді спорту ставить серйозні перешкоди перед телебаченням із погляду трансляції найбільших турнірів. Рішення комітету з правил Royal and Ancient Golf Club про використання електронних пристроїв у грі має з’явитися протягом двох місяців.

Скуповує клуби пачками

Роман Абрамович, власник заводів, газет і пароплавів (наприклад, яхти «Пелорус», вартістю $ 120 млн. ), ніяк не може відкупитися від пильної уваги до своїх бізнес-проектів з боку світової громадськості. Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) і Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) розпочинають нове розслідування стосовно губернатора Чукотки і власника лондонського «Челсі».

Керівники цих організацій зустрінуться наступного тижня, щоб розглянути і проаналізувати можливість фінансового зв’язку між кількома клубами. Минулого року Абрамович це вже проходив, але тоді головні футбольні органи не знайшли прямих доказів фінансового зв’язку між «Челсі» й московським ЦСКА. Їм, звісно, видніше, але логотип компанії «СибНефть» на футболках москвичів досить красномовний... Юридично, а не фактично «підкопати» під Абрамовича не вийшло. Але англійці не здаються. Вони ще в 2003 році бурхливо протестували проти продажу свого національного надбання — «Челсі», але з пропозицією у 150 млн. фунтів нічого поробити не змогли.

За правилами ФІФА й УЄФА одна людина не може бути власником більш ніж одного клубу, такий зв’язок може загрожувати чесності й цілісності гри. А новий сигнал про те, що Абрамович не дотримується «правил гри» з’явився в голландському журналі «Міжнародний футбол». Насправді, нічого наднового в статті немає. У числі клубів, які частково або цілком, але латентно належать Абрамовичу фігурують: ЦСКА, голландський ПСВ, португальські «Порту» і «Бенфіка» та бразильський «Корінтіанс». Стосовно ЦСКА все начебто зрозуміло. Переїзд, наприклад, чеха Іржі Ярошика з Москви до Лондона ЗМІ подали як перекладання грошей Абрамовичем iз лівої кишені до правої. Грошей чех коштував чималих, але в «Челсі» він не грає... У принципі, з бразильським «Корінтіансом» зв’язок також очевидний. Пишуть про це і в Бразилії і в Європі. Одні лише пригоди бразильського «армійця» Вагнера Лава чого варті. Ну, і так далі... Повинні якось ФІФА й УЄФА реагувати на майже сімейні стосунки деяких клубів? Ну от вони й реагують... «Якщо існує якийсь фінансовий зв’язок, ми повинні це з’ясувати, — заявив виконавчий директор УЄФА швед Ларс-Кристер Ульссон. —Ми проаналізуємо як цю статтю, так і іншу отриману нами інформацію».

Минулого року на думку газети The Sanday Times першим у списку людей, які отримали в Британії найбільший прибуток за рік став саме господар «Челсі», він заробив 564 мільйона фунтів стерлінгів. Губернатор Чукотки активно скуповує нерухомість (квартира в Лондоні — 5 млн. фунтів, маєток у Західному Суссексі — 12 мільйонів). Тепер він серйозно націлився на купівлю великого торгівельного центру. Експерти зазначають, що все це схоже на те, що Абрамович намагається перевести свої активи з Росії на Захід і в результаті змінити місце проживання. Знаючи «любов» Заходу до путінської Росії й спостерігаючи очевидну фінансову вигоду для власної економіки приходом однієї з найбагатших людей світу, швидше за все, кола, що мало цікавляться футболом, натякнуть ФІФА й УЄФА про те, що розслідування можна спустити на гальмах. Принаймні спочатку.

Людина, яка підкорила всі стихії

32-річний Сергій Бурлаков із Таганрога — людина, яка не має ні рук, ні ніг, — у вівторок піднявся в повітря на мотодельтаплані. Сергій став першим в історії повним ампутантом, який узяв на себе управління повітряною машиною. Це стало, в повному розумінні, черговою висотою інваліда, зазначає ІТАР- ТАРС. Утім, слово «інвалід» навряд чи підходить, коли йдеться про цю людину. Втративши в результаті автоаварії руки і ноги, Сергій зумів повернутися до повноцінного життя. Він відомий серед спортсменів-ампутантів як переможець всеросійських і міжнародних змагань із бігу та плавання, тож віднині в його біографії не залишилося нескорених стихій. Минулого року американські журналісти назвали Сергія Бурлакова людиною планети, після того, як він пробіг всю дистанцію традиційного Нью- йоркського марафону. На фініші Сергія зустрічали оваціями, а американські військові віддавали йому честь. Чого це вартувало — відомо лише йому. Коли приблизно на середині дистанції йому довелося міняти скривавлені бинти, одна з жінок знепритомніла. На церемонію нагородження його викликали першим. Бурлаков піднявся в повітря на звичайному мотодельтаплані, не маючи якихось спеціальних пристосувань під протези. У його подальших планах — підкорення гірських вершин і тривала подорож на веслах.

Росіяни не втрачають надії на проведення Олімпіади

Росіяни все ще мають надію на проведення у себе Олімпійських ігор. Влада Краснодарського краю вже замислилися про те, як зробити Сочі конкурентоспроможним серед інших міст, що подали заявку на проведення зимової Олімпіади-2014, пише в середу «Газета».

Місто найближчим часом доведеться серйозно впорядкувати: звести готелі, прокласти нові гірськолижні траси, побудувати підйомники. Пізніше, якщо комісія схвалить заявку, доведеться будувати льодові палаци, ковзанярський центр, траси для лижних перегонів, біатлону, санно-бобслейну трасу та олімпійське містечко.

За підрахунками експертів навіть для першого етапу перетворення Красної Поляни на висококласний зимовий курорт, здатний прийняти 1 мільйон людей за сезон, знадобиться не менш ніж 6 мільярдів доларів. Щоб поповнити місцевий бюджет, із 2006 року власників готелів зобов’яжуть платити єдиний податок на планований дохід. Це дозволить поповнити бюджет уже наступного року на чотири мільярди рублів, упевнена місцева влада. А для залучення інвесторів у Красну Поляну й Сочі кубанська влада пропонує надати місту статус особливої рекреаційної економічної зони. Якщо поправки до закону про ОЕЗ буде прийнято депутатами найближчої весни, інвестори в регіоні зможуть отримати пільги з податку на прибуток, майно і земельний податок. Федеральний центр пообіцяв допомогти місцевій владі в перенесенні залізничних шляхів траси Туапсе—Сочі подалі від узбережжя Чорного моря. Території, що вивільняться, можна буде віддати під готелі та зони відпочинку, за рахунок чого можна буде щороку приймати приблизно на три мільйони відпочиваючих більше, а прибуток виросте щонайменше на 14 мільярдів рублів на рік.

Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: