5 і 6 березня у Києві на сцені Театру ім. І. Франка популярний російський актор покаже виставу «Хуліган». Організатори гастролей підкреслюють, що цю постановку важко обмежити рамками музично-поетичної вистави. Це вистава-містерія — єдина драматургічно вибудувана композиція про життя знаменитого поета Сергія Єсеніна, складена з його віршів та пісень на його вірші (у постановці, окрім драматичних акторів, беруть участь музиканти ансамблю «Remolino»). Творці спектаклю впевнені, що Єсеніна можна не лише читати — Єсеніна можна... танцювати, Єсеніна можна і треба співати.
Основу постановки склав музичний альбом «Хуліган», презентація якого відбулася на творчому вечорі Сергія Безрукова в листопаді 2008 року в Московському театрі ім. Коміссаржевської. Дію, яка відбувається на сцені, важко обмежити рамками музично-поетичної вистави. Це ціла композиція про життя великого поета, майстерно виконана Сергієм Безруковим. У сценічну канву «вплетені» вірші різних років, написані в різних стилях, але кожну строфу об’єднано так, щоб показати сучасному глядачеві, яким неординарним був Сергій Олександрович Єсенін як поет і людина. Єсенін у виконанні Безрукова — особа бентежна. Він міг бути ніжним і ліричним, але також грубим і задиристим (особливо, коли випивав). Єсенін — поет-скандаліст, поет-хуліган і поет-лірик. Він назавжди залишився людиною-загадкою з трагічною долею. Багато режисерів і документалістів намагалися розкрити єсенінський образ, зняти завісу з таємниці його ранньої смерті. Але ніхто не намагався розповісти нам — а хто ж такий Сергій Єсенін?
У постановці звучать ліричні балади і рок-композиції, виконується запальне танго...
— Із творчістю Єсеніна я пов’язаний із самого дитинства, — зізнається актор Сергій Безруков на своєму офіційному сайті. — Першим віршем, який я вивчив, мабуть, років у п’ять, був «Белая береза под моим окном». І акторський тріумф — справжні глядацькі овації — вперше пізнав, зігравши Єсеніна на сцені Московського театру імені Єрмолової. Видатний поет ставав для мене дедалі ближчим, і після того, як мій батько написав книгу «Єсенін», ми вирішили розпочати роботу над однойменним серіалом. Півтора року я жив цією роллю, намагався не лише розкрити для себе душу Єсеніна, але навіть зовні бути схожим на нього — ходив із розсипом золотих витих кучерів на голові...
Чому «Хуліган»? Тому що таким був сам Єсенін. Хуліганом... Кохання хулігана, сповідь хулігана... У нас взагалі дуже люблять людей, які ходять по краю. Це герої доволі неоднозначні, часто жорстокі, але головне в них — їхня чесність перед собою... Я співаю і читаю рядки в тому вигляді, в якому вони були створені самим Сергієм Олександровичем, чесно, без лицемірства. Єсенін без купюр.
Музичним альбомом «Хуліган» і однойменною виставою я відкриваю для глядачів і слухачів нову грань поета — грань чуттєвості. Такого Єсеніна ви ще не бачили. Мені хотілося показати, що рано робити з поета бронзово-мармуровий неживий зліпок. У ньому самому, як і в його поезії, кожне слово, кожен рядок сповнені справжньої енергії і любові до життя. На вірші Єсеніна не писати пісень неможливо, як сказала колись ще Айседора Дункан: «Його поезія like music, це музика, він геній».
Після фільму «Єсенін» у мене залишилося відчуття недомовленості: було мало віршів. У жанрі детективу, розслідування Єсеніну було приділено мало уваги як поету. Щоб зрозуміти Єсеніна, треба читати його вірші. У своїй короткій біографії поет сказав: «Щодо решти автобіографічних відомостей — вони у моїх віршах».
Життя поета — його метання, душевний біль, кохання, вірші — і його трагічна розв’язка на одному диханні проживається акторами на сцені і глядачами...