«Поштово-телеграфний журнал Росії» 1900 року сповістив, що в губерніях (які нині входять до складу України) діяло 129 поштово-телеграфних станцій у повітах і 28 сільських поштових контор. Серед останніх було названо пошту в селі Олександрівка Ізюмського повіту, «що на тракті».
Цей факт, виявлений працівниками Музею зв’язку в Києві, підштовхнув керівництво «Харківпошти» до рішучих дій в Олександрівці. Справа в тому, що поштове відділення в селі займало всього одну кімнатку площею 6 кв. метрів у будинку, який належав сільраді, мешкаючи поряд із ощадкасою. Щоправда, давно було розпочато будівництво типової будівлі правління колгоспу, де мали розміститися і пошта, і бібліотека, і ощадкаса, але його «заморозили».
— Ми прикинули свої можливості, і, попри бідність, вирішили добудувати свою частину, — повідомив власкору «Дня» Михайлові БІДЕНКУ заступник директора виробничого підприємства «Харківпошта» Віталій Нечипоренко. — А коли почали роботи, інші «квартиранти» теж підключилися.
Загалом, будівля майже готова, поштове відділення — повністю. Днями з нагоди поштового новосілля відбувся концерт художньої самодіяльності і спортивні змагання.