Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

СТОП-КАДР

17 січня, 2006 - 00:00


«Бригада» по-італійськи. I по-російськи

Італійський супутниковий телеканал JIMMY розпочав трансляцію популярного російського телесеріалу «Бригада».

В анонсі на веб-сайті телеканалу серіал названо «російським Кланом Сопрано» (знаменитий американський серіал про життя представників мафії). Італійським глядачам «Бригаду» представили як епос про життя чотирьох звичайних людей які за волею обставин стали однією з найбільш невразливих і найвпливовіших злочинних угруповань Москви. «Режисер Сидоров експресивно зобразив, як змінилася ментальність цих людей після того, як розвалився Радянський Союз», — повідомляється на сайті телеканалу.

Контракт із компанією BetaFilm на продаж серіалу «Бригада» на міжнародному ринку був укладений телеканалом «Росія» ще в 2003 році. «Lenta.ru» нагадує, що серіал увійшов до півфіналу престижної американської телевізійної премії Emmy (режисер фільму — Олексій Сидоров, продюсери — Валерій Тодоровський, Олександр Іншаков, Анатолій Сивушов. У ролях — Сергій Безруков, Дмитро Дюжев, Катерина Гусєва й інші).

До речі, серіал викликав у Росії неоднозначну реакцію. У 2002—2003 роках було навіть зафіксовано кілька злочинів, у яких їхні учасники згадували «Бригаду» чи копіювали її героїв. Так, у селі Нелідовка Большесолдатського району Курської області від рук фанатів серіалу «Бригада» загинув 66-річний місцевий житель. Підлітки 14 та 16 років ходили до сусіда дивитися по телевізору серіал «Бригада». У день вбивства пенсіонеру не сподобалося, як підлітки себе поводять, і він заборонив їм дивитися телевізор. Тоді вони накинулися на нього, оглушивши поліном ударом по голові й сіли дивитися улюблений фільм. Коли старий прийшов до тями і почав подавати ознаки життя, діти добили його тим же поліном. А в Саратовськiй області підлітки спалили школу, наслідуючи героїв горезвісного серіалу. НП сталося в селі Бик Романовського району. Подивившись чергову серію, що відобразила «розбирання братків», четверо неповнолітніх учнів Биковської школи вирішили помститися вчителям за оцінки й покарання і, обливши кабінет математики бензином, підпалили його. Після чого, як у фільмі, потисли один одному руки і по черзі обнялися. Школа згоріла дотла. Послідовники «бригадирів» були й в інших областях.


У «Чорної курки» — ювілей

25 років тому на екрани вийшла казка «Чорна Курка, або Підземні жителі», Яку зняв на Кіностудії ім. О. Довженка режисер Віктор Гресь, повідомляє «Кіно-Коло».

Стрічка отримала кілька десятків фестивальних нагород, зокрема: Головний приз ХII Московського МКФ у конкурсі фільмів для дітей та юнацтва; Головний приз ВКФ у Вільнюсі «За найкращий фільм для дітей та юнацтва» і Спеціальний приз Віталієві Сідлецькому «За найкращу дитячу роль»; Спеціальний приз глядацького журі та журі старшокласників «Наймудрішій казці» на Московському ВКФ «Казка» (всі — 1981); Приз журі МКФ у місті Джифоні (Італія, 1982); Спеціальний приз журі «За якість, багатство постановки і художню довершеність» на Міжнародній зустрічі дебютних фільмів і незалежного кіна ім. Анрі Ланґлуа в Турі (Франція, 1982); Ґран-прі юних глядачів Міжнародної федерації кіноклубів у Пуатьє (Франція, 1983) та ін.

Нещодавно з’явилися DVD-видання «Чорної Курки...».


Кіномашини початку ХХ століття

У одному з найстаріших київських кінотеатрів «Жовтень» (він відмічає своє 75-рiччя) відрилася незвичайна виставка, що знайомить глядачів з історією кінопроекційної техніки. На експозиції презентовано міні-моделі початку ХХ століття. Як повідомляє прес-служба «Жовтня», усі кінопроектори створені вручну і є точними копіями реальних кіномашин.

Створив ці макети відомий український кінознавець Сергій Гавриленко. Автор признався, що над кожною моделлю він працював близько трьох місяців, а завдяки вбудованим мікродвигунам, кожен міні-проектор може рухатися. Серед восьми мініатюрних копій є навіть найперший механічний кінопроектор, перший апарат із вбудованою електричною лампою та перший апарат, що почав відтворювати звукові фільми. Усі моделі — копії німецької та італійської кінотехніки початку доби Великого кіно.

Газета: 
Рубрика: