Талант і злодійство
На екрани вийшов «Співучасник»
Вітчизняний кінопрокат, як відомо, особливою різноманітністю репертуару не відзначається. Здається і назв багато, і жанри на всі смаки, а дивитися все це — все одно як поп-корн гризти — і смаку майже немає, і не наїсися. Власне, таке кіно і називають поп-корном; та й погано ще те, що поп-корн цей не зовсім якісний, погано просмажений.
На щастя, у нового фільму «Співучасник», який вийшов у нас усього через два тижні після прем’єри у Венеції, з температурною обробкою все гаразд. Гаряче кіно, жорстке, захоплююче — рівно настільки, наскільки і треба бути таким фільму як суміші бойовика і трилера.
Режисер «Співучасника» — 60-річний Майкл Манн, який поставив ще далекого 1986 року першу картину за сюжетом Томаса Харріса про знаменитого лікаря-канібала Ганнібала Лектора, випередивши тим самим Джонатана Деммі з його «Мовчанням ягнят» на цілих п’ять років. У «Співучасникові», щоправда, жодної патології не спостерігається, але людей знищують швидкими і ефективними засобами. У цій кривавій каруселі доводиться бути свідком-співучасником чорношкірому таксисту Максу (цілком адекватне виконання Джемі Фокса). Перший же труп падає прямо на його багатостраждальне таксі... А всі неприємності почалися з того, що він посадив до себе вельми добре одягнутого, грошовитого клієнта на ім’я Вінсент, що мав пристойний вигляд.
Холоднокровного кілера грає Том Круз — одна з несподіванок фільму. Адже звичайно він з’являється в ролях виключно позитивних. Для Голівуду це дійсно рідкість — зазвичай зірки надто неохоче грають лиходіїв, піклуючись про імідж в очах глядача.
Невідомо, чим зумів Манн зацікавити Круза (на мільйонний гонорар, звичайно, можна не зважати), — але вбивця у голівудського глянсового красеня вийшов ефектний. Бездоганний і нещадний найманець, який чимось нагадує тих героїв коміксів, на яких навіть в найнебезпечніших ситуаціях костюм сидить ідеально. Відповідно зроблено і фільм — без надмірностей, незрозумілостей або провисань. Погоні і перестрілки в нічному Лос-Анджелесі, адреналінове насильство, порятунок невинних і протистояння головних антагоністів, — все професійно. Ось за це і люблять американське кіно — можливість відключитись на пару годин без особливих збитків для мозку; більшого звичайно і не потрібно. Так що й у Манна, й у Круза вийшло поєднати талант і злодійство: що маємо, тим вітаємо.
Бій голівудським блокбастерам
Збираються дати російські прокатники
Кінопрокатна компанія «Централ Партнершип» у московському кінотеатрі «Прага» представила фрагменти російських фільмів, які вийдуть у прокат у 2005 році. Презентація картин, які прокатники називають блокбастерами, відбулася в рамках щорічної виставки «Кіноекспо», передає Lenta.ru. Гості виставки побачили робочі епізоди картин «Бій із тінню», «Дзеркальні війни: Су-ХХ», «Втеча» і «Вовкодав».
Фільм «Бій із тінню» оповідає про молодого російського боксера-професіонала Артема Колчина. Він хотів слави і, щоб отримати її, вийшов на ринг. Проте професійний бокс виявився тісно пов’язаний із злочинним світом. І свій головний бій Артем веде поза рингом. Постановкою фільму займається режисер Олексій Сидоров, який став популярним завдяки роботі над серіалом «Бригада». Головні ролі в картині виконали Денис Нікіфоров, Олена Панова, Андрій Панін, Павло Дерев’янко, Джон Еймос. У прокат картина вийде 17 березня наступного року.
Фільм «Дзеркальні війни: Су-ХХ» представники «Централ Партнершип» позиціонували як патріотичне кіно. Для зйомок картини використовували останню модель винищувача Су. Головні ролі в шпигунському трилері виконують Валерій Ніколаєв і Михайло Горєвой. У проекті також беруть участь голівудські зірки. Наприклад, Рутгер Хауер. Постановку трюків веде Віктор Іванов, який працював над сценою автомобільної погоні Москвою в «Перевазі Борна». Вихід фільму на великі екрани запланований на 14 квітня.
Картина режисера Єгора Кончаловського «Втеча» за сценарієм дуже схожа з «Утікачем» (Fugitive, 1993), головну роль у якому виконав Гаррісон Форд. Як альтернативу Форду Кончаловський вибрав Євгена Миронова. Крім нього, у фільмі задіяні багато учасників двох «Антикілерів»: Вікторія Толстоганова, Любов Толкаліна, Олексій Серебряков.
Керівники «Централ Партнершип» трохи розповіли про роботу над фільмом «Антикілер 3». Відомо, що поряд із Гошею Куценком головну роль у проекті виконає Костянтин Хабенський. Продюсувати третю картину, як і перші дві, буде Юсуп Бахшиєв. Постановкою фільму займеться хтось із молодих режисерів, і це буде точно не Кончаловський.
Режисер Микола Лебедєв знімає фільм у жанрі фентезі «Вовкодав». Уже закінчилися зйомки в Словаччині. Глядачі також побачать кадри, зняті на Мальті і в декоративному місті, спеціально вибудованому на «Мосфільмі». Серед виконавців головних ролей: Олександр Бухаров, Оксана Акиньшина, Ігор Петренко. Вихід фільму у прокат очікується не раніше грудня 2005 року.
Телесеріали заправляють балом
Аль Пачіно та Меріл Стріп стали лауреатами премії «Еммі»
Абсолютним лідером за кількістю завойованих нагород на 56-му врученні американської телевізійної премії «Еммі», що напередодні відбулася в Лос-Анджелесі, став серіал телеканалу HBO «Ангели в Америці», повідомляє Associated Press.
Призи за участь у серіалі, що розповідає про проблему СНІДу в Америці 80-х років, отримали актори Аль Пачіно, Меріл Стріп, Джеффрі Райт і Мері-Луїза Паркер. Крім того, лауреатами «Еммі» стали сценарист «Ангелів в Америці» Тоні Кушнер і режисер фільму Майк Ніколс, а сам телефільм визнали найкращим міні серіалом.
Найкращим драматичним серіалом визнано «Клан Сопрано» того самого телеканалу HBO. Цей приз серіал зміг отримати лише з п’ятої спроби. Актори Майкл Імперіолі та Дреа де Маттео, які зіграли в ньому, стали лауреатами в номінаціях «Найкращий актор другого плану» і «Найкраща актриса другого плану» в драматичному серіалі. Тим часом, головні зірки «Клану Сопрано» — Джеймс Гандольфіні й Еді Фалько — поступилися призами за краще виконання головної ролі в драматичному серіалі акторам Джеймсу Спейдеру (серіал телеканалу ABC «Практика») та Еллісон Джені (серіал телеканалу NBC «Західне крило»).
У номінації «Найкращий комедійний серіал» переміг фільм телеканалу FOX «Arrested Development», що можна перекласти як «Затриманий розвиток». У боротьбі за цей приз він конкурував із популярним жіночим серіалом «Секс у великому місті», показ якого нещодавно завершився в Америці. Проте академіки не залишили фільм, що полюбився глядачам, без нагород: у номінації «Найкраща комедійна актриса» перемогла головна героїня серіалу Сара Джессіка Паркер, а Синтія Ніксон, яка зіграла одну з її трьох подруг, отримала приз як «Найкраща комедійна актриса другого плану». Дві нагороди за виконання головної ролі та ролі другого плану в серіалі «Фрейзер» отримали Келсі Греммер і Девід Гайд Пірс.
Телефільм «Лев узимку» режисера Андрія Кончаловського, що розповідає про часи правління в Англії короля Генріха II, отримав премію в номінації «Найкращий костюм до міні серіалу», повідомляє Lenta.ru з посиланням на РІА «Новости». Крім того, премії американської телеакадемії удостоївся інший уродженець Росії, аніматор Геннадій Тартаковський за сценарій і продюсування мультиплікаційного серіалу «Самурай Джек».
Вуді Аллена нагородять за внесок у світове мистецтво
У вівторок відкрився 52-й Міжнародний кінофестиваль в іспанському місті Сан-Себастьяні. Як повідомляє Lenta.ru з посиланням на Reuters, фестиваль стартував із прем’єри нового фільму американського кінорежисера Вуді Аллена «Мелінда і Мелінда». У зв’язку з цим, а також із нагоди вручення йому призу «Доностія» (баскська назва Сан-Себастьяна) за внесок у світове мистецтво режисер має особисто відвідати фестиваль. Вручати нагороду буде інший заслужений режисер — іспанець Педро Альмодовар. Два інші лауреати почесної премії «Доностія» — американські актори Джеф Бріджес й Аннет Бенінг. Новий фільм Бріджеса «Двері в підлозі» буде показаний на закритті фестивалю 25 вересня. Крім того, картина міститься серед 18 претендентів на головний приз фестивалю «Золота раковина». Бенінг представить у Сан-Себастьяні фільм «Бути Джулією», знятий за романом Сомерсета Моема «Театр».