Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

СТОП-КАДР

Фільми Довженка в Америці
22 травня, 2002 - 00:00

Фільми Довженка в Америці

Ретроспектива фільмів видатного українського кінорежисера Олександра Довженка проходить у Нью-Йорку. Як повідомили в прес-службі МЗС, 13 кінофільмів майстра поетичного кіно, а також репродукції його невідомих малюнків представлено у відомому нью-йоркському кіноконцертному комплексі Лінкольн-центр, повідомляють podrobnosti.ua. Відкриваючи програму фестивалю, посол України в США Костянтин Грищенко зазначив, що творчість Олександра Довженка відома в усьому світі й належить світовій культурній спадщині, а фільми режисера несуть незмінну любов до рідної землі. На церемонії відкриття були присутні також заступник держсекретаря українського МЗС Володимир Єльченко, інші українські дипломати, почесні гості.

Дітріх і Берлін: остаточне примирення

Через 10 років після смерті легендарної актриси Марлен Дітріх її ім’я внесено до списку почесних громадян Берліна. Як вказав у ході урочистої церемонії в приміщенні столичної ратуші правлячий бургомістр міста Клаус Воверайт, цим званням відмічено «одну із найзнаменитіших дочок міста, яка відрізнялася шармом, елегантністю і самодисципліною, яка втілювала кращі риси німецької столиці», передає ІТАР-ТАРС. Присвоєння почесного титулу знаменує остаточне примирення міста з Дітріх. Довгий час їй не могли пробачити від’їзду в 30-ті роки до Голлівуду і повернення в 1945 у формі американської армії. Її називали зрадницею і радили в ході гастролей в 60-ті роки «забиратися геть».

Актриса залишила сцену в розквіті слави. Добровільно ставши затворницею, вибравши самотність на довгі шістнадцять років. Марлен відмовлялася від будь-якої допомоги, справляючись із життям, не залишаючи постелі. Як говорила Дітріх, потрібно пройти чистилище без підмоги і фактично задула свою свічку задовго до фізичної смерті. Її ставлення до Німеччини змінилося після падіння берлінської стіни. Кроком актриси назустріч її рідному місту стало бажання бути похованою поруч із могилою матері в районі Фріденау.

Грамоту про присвоєння почесного звання Дітріх отримав внук актриси Петер Ріва, який проживає в цей час у США. За його словами, Марлен довгий час тримала образу на своїх земляків за те, що її не зрозуміли.

Спілберг — вічний студент

Знаменитий американський режисер, «оскароносець» — недоучка. 33 роки тому заради кі нокар’єри Стівен Спілберг покинув Каліфорнійський університет. І ось 31 травня прийде у стіни альмаматер не як знаменитість, а у якості звичайного студента.

Творець «Індіани Джонса» та «Інопланетянина» вступив до університету у 1965 році, однак через три роки припинив навчання, так і не отримавши диплома. Близько року тому Спілберг вирішив все- таки завершити свою університетську освіту і навіть збирається відвідати випускну церемонію, одягнувши мантію й академічну шапочку, повідомляє BBC. «Я хотів закінчити освіту протягом багатьох років, щоб таким чином висловити вдячність своїм батькам, котрі дали мені можливість вчитися і працювати», — сказав Спілберг.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: