Група археологів Австралійського національного університету під керівництвом Менді Моттрем виявила на території Сирії численні залишки поселень, вік яких перевищує 130 тисяч років, повідомляє News.com.au.
Відкриття зроблене при вивченні розсекречених близько десяти років тому фотографій, зроблених у 1960-ті роки американським супутником-шпигуном у рамках оборонної програми «Корона». «Фото, якими ми користувалися, особливо цінні, бо вони показують панораму до нинішнього бурхливого розвитку сільського господарства», — зазначає Моттрем.
На основі отриманих зображень група Моттрем вирушила в експедицію на територію Сирії. Там археологам вдалося виявити фрагменти базиліки візантійського періоду, укріплене поселення площею 24 гектари початку бронзової доби, ранньоісламські гончарні майстерні та похоронний комплекс, що належить до періоду мегалітичних поховань.
Знайдені інструменти часів середнього палеоліту, створені 130—140 тисяч років тому. Припускають, що вони були зроблені або неандертальцями, або ранніми сучасними людьми. Є серед знахідок і кілька інструментів ашельської культури, які можуть свідчити про те, що регіон був освоєний ще на кілька сотень тисяч років раніше.
Деякі знахідки, отримані в ході розкопок, здатні повністю змінити уявлення істориків про людей, які населяли цей район у давнину. Зокрема всупереч уявленню про те, що сільськогосподарські цивілізації перебували в занепаді з середини VI століття, археологи знайшли свідчення процвітання: численні поселення та велика кількість керамічних виробів.