Роль Марії Примаченко в українській культурі важко переоцінити. Її творами захоплювалося багато видатних художників ХХ століття, зокрема, Пабло Пікассо. Одна з її робіт прикрашає обкладинку «Всесвітньої енциклопедії наївного мистецтва», де сама художниця представлена як одна з зірок першої величини. Твори народної художниці визнані в усьому світі, вони є окрасою багатьох музейних та приватних колекцій. Франція й Канада, Польща й Росія, Німеччина й Болгарія — всюди її виставки проходили з великим успіхом, а на Всесвітній виставці в Парижі 1937 року вона отримала золоту медаль. Марія Примаченко не мала художньої освіти, але, не знаючи законів живопису та композиції, творила шедеври. За цикл «Людям на радість» Примаченко було присуджено звання лауреата Шевченківської премії. Як вже розповідав «День», цей рік за указом Президента України оголошено Роком Марії Примаченко. Нещодавно у приміщенні Національної бібліотеки України для дітей ушановували пам’ять української народної художниці учні київських шкіл-інтернатів № 14 та 23. Юні таланти представляли свої роботи, створені за мотивами полотен великої майстрині. Ініціатором акції виступив благодійний фонд Влади Литовченко «Обдаровані діти — майбутнє України» за сприяння Всеукраїнського благодійного фонду Марії Примаченко.
«У цей непростий час ми намагаємося підтримати дітей, позбавлених батьківського піклування і якими опікується фонд, не тільки матеріально, а й духовно», — розповідає президент фонду «Обдаровані діти — майбутнє України». — Така підтримка, увага до здібностей дитини, розвиток творчої особистості інколи важливіше за будь-які матеріальні блага». А в такий спосіб повчитися малюванню у видатної представниці «наївного мистецтва», побачити світ її добрими очима — це не тільки захоплює, а й дарує дітям позитивні емоції, віру в себе, у свій талан.
Організатори акції подарували юним послідовникам Примаченко альбом її робіт, створений на основі колекції Музею народного декоративно-прикладного мистецтва. У каталог увійшли близько 230 картин художниці, які вона створила протягом 1936—1987 років.