Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Світ об’єднав «О-фест-2015»

У Бучі та Києві відбулися масштабні гранд-шоу, танцювальні, театральні і літературні акції
9 червня, 2015 - 15:32
ВИСТУПАЮТЬ ГОСТІ «О-ФЕСТУ» ОЛЕКСАНДР МУТАФЧІЙСЬКІ ТА КАТЕРИНА ТУПАРОВА (БОЛГАРІЯ) / ФОТО АНАТОЛІЯ ФЕДОРЦІВА

Засновники  «О-фесту» —  успішна команда креативу та господарності — художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський і голова міськради м. Буча Анатолій Федорук.  Цього року форум відбувся за підтримки посольств Болгарії, Грузії, Казахстану, Молдови, Австрійського культурного форуму та Польського інституту в Києві, а також країн-учасниць, окрім названих, були Білорусь, Канада, Китай, Литва, Німеччина, Румунія, Словаччина й Україна.

Головною темою «О-фесту-2015» став  мюзикл. Спочатку просто неба у Центральному ландшафтному парку м. Бучі, а потім у столиці (зі сцени Національної оперети) звучали бродвейські та французькі хіти у виконанні вісімнадцяти солістів із тринадцяти країн світу. 

«Маленькі містечка, такі як Буча, зручні для проведення акцій міжнародного масштабу, — вважає Анатолій Федорук, — а  такі культурні акції показують приклад європеїзації». А, на думку Богдана Струтинського, «О-фест» розвиває театр і формує позитивний імідж України, а це необхідно для розвитку туризму. «Культура  — це ідеологія держави, — стверджує художній керівник Національної оперети. — І хіба не за допомогою міжнародного фестивалю і живописних українських краєвидів можна найкраще розкрити потенціал України? Представник Австрійського культурного форуму Мар’яна Бондаренко засвідчила, що в Австрії вже говорять про фестиваль, як про «голос світу»! Цей «голос» необхідний не лише як рупор, який промовляє на всі сторони світу. Він украй потрібний і корисний усередині країни. Наприклад, для українських воїнів, які перебувають у зоні АТО, і переселенців зі сходу країни. «Саме культура повертає до життя», — упевнений Б.Струтинський. — Хоча б для отримання позитивної енергії, відпочити для того, щоб у майбутньому з’явилися нові сили. Сили, які зруйнують негатив».

Саме тому творча інтелігенція не лише бере участь у захисті країни  (наприклад, провідний соліст Національної оперети Сергій Авдєєв — капітан ракетних військ), але і своєю культурно-просвітницькою діяльністю підтримує бійців, організовуючи збір грошей, а також проводить виїзні вистави і концерти в зоні АТО.  До речі, на гранд-концерт у  Бучу були запрошені декілька десятків українських воїнів, яких зал вітав стоячи.

Програма гранд-концерту «У жанрі мюзиклу», підготовлена колективом Національної оперети, і виступи солістів були настільки вражаючими, що кожного разу глядацька зала зривалася бурхливими оплесками. Такої оцінки заслужили прекрасні арії, дуети, музичні композиції з всесвітньовідомих мюзиклів «Кабаре» Д. Кандера, «Вестсайдськая історія» Л. Бернстайна, «Моя прекрасна леді» Ф. Лоу, рок-опери Е. Веббера «Ісус Христос — суперзірка» у виконанні Олександра Мутафчийськи (Болгарія), Ганни Беспалової (Казахстан), Стефанії Романюк (Канада), Лілії  Шоломей (Молдова), Альфредо Паску (Румунія), Ігоря  Куцера (Словаччина), Гітани Пячкіте (Литва) і, звичайно, солістів Національної оперети.

Тетяна НІКОЛАЄВА
Газета: 
Рубрика: