Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Свіжий вітер» з України

Цими днями в Парижі наші дизайнери зачісок створюють світову моду
13 вересня, 2005 - 00:00
ФРАГМЕНТ КОЛЕКЦІЇ НАТАЛІ БАЛАБАНОВОЇ «МІРАЖІ», 2005 РІК / НА ГЕНЕРАЛЬНИХ ЗБОРАХ «ІНТЕРКУАФЮР МОНДІАЛЬ» ЗА ПІДСУМКАМИ 2004 РОКУ БІЛЬШІСТЮ ГОЛОСІВ УХВАЛИЛИ РІШЕННЯ ВИСУНУТИ ДО НАГОРОДЖЕННЯ «ОРДЕНОМ ШЕВАЛЬЄ» ОЛЕНУ СЄДИХ (КИЇВ) І ВІДЗНАЧИТИ ЗА ЗАСЛУГИ ЗВАННЯМ «ОСОБИСТІСТЬ РОКУ» СЕРГІЯ НІКІТІНА (ХАРКІВ). ВРУЧЕННЯ ЦИХ ВИСОКИХ НАГОРОД ВІДБУЛОСЯ 11 ВЕРЕСНЯ 2005 Р. В ТЕАТРІ КАРДЕНА НА ШОУ «НІЧ ІЗ ЗІРКАМИ»

Єдина міжнародна організація перукарів-модельєрів «Інтеркуаффюр Мондіаль» з’явилася в 1925 році. На сьогодні вона нараховує понад чотири тисячі салонів у 44-х країнах. У 2000 році до цієї престижної асоціації, першою з країн СНД, прийняли й Україну. А вже через рік на щорічному конгресі «Мондіаль Перфоманс» українська команда перукарів-модельєрів в особі В’ячеслава Дюденка (нині президент Східноєвропейської секції «Інтеркуаффюр») та Наталії Балабанової (арт-директор «Інтеркуаффюр-Україна) приголомшила Париж своєю колекцією «Висока вулична еволюція». Відтоді репутація та професіоналізм вітчизняних топ-стилістів не піддавалися сумніву. У 2002 році В’ячеслав Дюденко та в 2003 Наталія Балабанова за участь у створенні світових трендів удостоєні звання «Творець року». Серед їхніх нагород і престижне звання «Особистість року». А В’ячеслав Дюденко отримав нагороду «Орден Шевальє».

Шоу-програма, з якою Україна цими днями виступає на другому для себе «Мондіаль Перфоманс», називається «Свіжий вітер свободи». До речі, черговість виступу є своєрідним рейтингом. Україна цього року буде виступати з 12 країн-учасниць другою, відразу після команди Франції. До команди, крім Дюденка та Балабанової, ввійшли Олена Сєдих (номінант на «Орден Шевальє» цього року), Ольга Струкова та Ірина Зайцева. Готуватися почали за півроку, і більша частина роботи здійснена в Україні. Йдеться не тільки про зачіски, а й концепцію самої програми. Вона буде розділена на три частини: «Національний ренесанс», «Готика» і «Наречена з бароко». «Ми вибрали високу моду в Куаффюр, — сказала перед від’їздом до Парижа Наталія Балабанова, — а це не тільки зачіски, а й загальна концепція, образи, одяг». Режисером шоу стала Ірина Дюденко, завданням якої було «створити єдиний образ на сцені». Талановитих і творчих особистостей притягує одне до одного, тому недивно, що вся команда, яка працювала над програмою, суцільно зіркова. Над одягом для показу працювали Лілія Пустовіт, Вікторія Гресь й Анжела Лисиця. Взуття спроектувала Сніжана Нех, а одяг для топ-стилістів — Тетяна Островерхова і Віктор Завадський. Шоу супроводжуватиме голос Каті Чілі, співачки дуже андеграундної та дуже української.

Головною окрасою колекції «Свіжий вітер свободи» має стати напрям «Національний ренесанс». Основна ідея зачісок у цьому тренді — коси. Перукарі хочуть показати історично відомий елемент коси в іншій якості. Різна фактура, розмір, малюнок ліній, техніка плетіння поєднуватимуться з натуральним відтінком у кольорі. Про те, яких зусиль потребує створення подібної краси, можна судити хоч би з однієї-єдиної зачіски, на яку пішов місяць роботи і шість кілограмів складових! «Готика» — це насамперед лаконічність, простота й однотонність. Основним напрямом у зачісках цього напряму будуть експерименти з об’ємом. «Наречена з бароко» — це епатаж і розкіш. Виклик суспільству.

До речі, приємно, що коли напередодні від’їзду Наталія Балабанова розповідала про внесок дизайнерів, музикантів, спонсорів у підготовку програми, вона подякувала і «День» — за регулярне та об’єктивне висвітлення роботи українських дизайнерів зачісок. Що ж, ми завжди пишемо про талановитих професіоналів, у якій би сфері вони не працювали, й після повернення наших майстрів із Парижа постараємося першими розповісти про їхні враження.

Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: