Михайло Саулович народився 1933 р. в Києві, закінчив Київський художній інститут (1960 р.) та творчу аспірантуру Академії мистецтв СРСР (1968 р.). З 1979 року він стає вже знаним майстром на теренах колишнього СРСР, та, прагнучи творчої свободи, художник емігрує до Сполучених Штатів Америки.
— Я тікав не з України, а з Радянського Союзу, — підкреслює Михайло ТУРОВСЬКИЙ. — Приїхав за кордон з академічною художньою освітою за плечима, однак виявилося, що за океаном реалізм не в пошані ( у той час був розгул поп-арту й американського експресіонізму)... Майже десять років працювати зранку і до вечора. Я створив цикл «Голокост», який забрав майже 15 років мого життя. Показав його в Америці, Ізраїлі, а головне — на моїй персональній виставці в Національному художньому музеї України (2001 р.). Як апофеоз — мій цикл показали в ООН. Виставка була оцінена критиками як моє творче повернення як художника...
Михайло Саулович позиціонує себе українським художником, який опинився в діаспорі: «Я живу в двох просторах, часто буваю в Києві. Зараз беру участь у підготовці виставки українського мистецтва в Парижі. Мені було прикро, що всіх емігрантів із колишнього СРСР називають росіянами. Я зазнав кількох національних тисків. Навіщо мені ще й імперське ярмо? Тепер ми маємо свободу й повинні її використовувати по-справжньому».
Виставки Михайла Туровського проходять у Європі — в Парижі, Женеві, Брюсселі, Мадриді, Венеції. Його роботи зрозумілі завдяки загальнолюдським гуманістичним ідеям, покладеним в їх основу. Проте найкраще творчість художника сприймається в Україні. «У мене є яскравий український акцент — підвищена емоційність, сприйняття кольору. Є ознаки, за якими український живописець відрізняється від інших», — пояснює М.Туровський.
На виставці у «Триптих-ART» є роботи різних років (1975 — 2010) із колекцій друзів та шанувальників творчості Михайла Сауловича. Це здебільшого пейзажі і «ню» (одна з улюблених тем художника). Загалом — 26 картин і малюнків, виконаних у різних техніках — пастель, акрил, олія, графіка. Це камерний вернісаж, розрахований на смаки знавців образотворчого мистецтва.
Художник називає свій стиль «фігуративним абстракціонізмом», а директор галереї Тетяна Савченко додає, що визначальною рисою робіт Туровського є професіоналізм.
За словами мистецтвознавця Дмитра Корсуня, Михайло Туровський — один із найкращих наших художників, який відчутно вплинув на арт-процеси, що відбуваються в Україні. «Художник — цікава, мудра і смілива людина, типовий представник київської інтелігенції, яка нині зникає. У нього гарний класичний рисунок, є ремінісценції з модернізму. Туровський намагається звільнити його від зайвого, надати йому лапідарну ємність. Живопис скупий на колір, але дуже експресивний за енергетикою. Це класична школа 1970—1980-х років із новими акцентами», — вважає Дмитро КОРСУНЬ.
На думку київського художника Валерія Шкарупи, Туровський — людина Світу. Пройшовши через складні роки суворого стилю, залишився вірним своїм художницьким позиціям, проносячи через усі етапи потужний живописний посил.
Виставка Михайла Туровського триватиме до 4 жовтня. За декілька днів у Києві розпочинається зйомка документального фільму, присвяченого Голокосту. Він називатиметься «Увага! Всім роздягтися!». Це команда, яку в роки Другої світової війни фашисти давали, коли готували людей до розстрілу. Також пан Михайло, як член американської делегації, хоче взяти участь у мітингу, присвяченому 70-й річниці Бабиного Яру.