Юні музиканти з різних міст України демонстрували свої вміння перед публікою Культурно-освітнього центру «Майстер-клас».
Концерти відкривали великі ансамблі: «Little Band Academy» під керівництвом Віктора Басюка та «Диксиленд» Херсонського палацу дитячої та юнацької творчості під керівництвом Семена Ривкіна. До речі, в «Диксиленді» грає Роман Купріянов — талановитий десятирічний сурмач, який нещодавно завоював Гран-прі Х Міжнародного фестивалю-конкурсу «Акорди Хортиці». Запам’ятався публіці квартет саксофоністів, інструментальне тріо. Солісти (найменшій учасниці було 7 років) виступали у супроводі стейдж-бенду — постійного музичного колективу фестивалю, під керівництвом Наталії Лебедєвої. Серед дорослих учасників було двоє спеціальних гостей: піаніст Мишко Циганов — петербуржець, який уже багато років живе в Нью-Йорку, — і польський барабанщик Кшиштоф Завадські.
Олексій Коган, представник організаторів (продюсерський центр «Jazz in Kiev») і ведучий фесту зізнався: «Прокол» фестивалю в тому, що ми його провели на Трійцю, і через свята позбулися багатьох своїх потенційних слухачів. Але ті, хто прийшов, отримали задоволення. Усі служби дуже добре попрацювали».
До речі, напередодні форуму були внесені невеликі зміни: додався ще один учасник — Олег Александров, який вразив глядачів сильним і проникливим виконанням «What а wonderful world». Сподобалися публіці виступи: Влада Каращука (переможець дитячої «Нової хвилі»), Даші Жилко, Лізи Лутай, тріо «Ярославів Вал» (джазового відділення київської школи мистецтв №2) — не діти, а фантастика! Кожна дитина унікальна по-своєму. А хіба забудеш Сергія Клиндуха або Андрія Стецюка (виконання п’єси на роялі й степ)!
Гість фесту Мишко Циганов (народився в Санкт-Петербурзі, а з 1991 року живе в США. Спочатку вчився в Бостоні — Музичному коледжі Берклі. Через декілька років переїхав до Нью-Йорка, де затвердив свої позиції в області джазу та латиноамериканської музики) зіграв декілька п’єс зі стейдж-бендом і одним з дітей-учасників.
— Це перший повністю дитячий джазовий фестиваль, який бачу і в якому беру участь, — розповів про свої враження Мишко Циганов. — Навіть якщо не граю, то сиджу в залі й уважно слухаю всі колективи. Буває, що виходить зовсім малеча — співають і грають дуже цікаво джаз, розуміють і люблять цю музику.
— У вас не було відчуття, що діти співали джазові стандарти частенько із серйозним глибоким змістом, але не завжди розуміючи до кінця глибину цього змісту?
— Звісно, дитина не може зрозуміти до кінця всіх нюансів. Коли вона ще не дуже розуміє глибину, але якимсь шостим відчуттям до цього доходить і передає. І у багатьох це дуже добре виходить.
— Хто вам сподобався найбільше з учасників фестивалю?
— Хлопчик, якого взяли в останню мить, Олег Александров, мені сподобався більше за всіх. Це просто вундеркінд! А з інструменталістів — «Диксиленд» був дуже хороший, класний. І Little Band Academy, а також чудовий стейдж-бенд — професійні музиканти.
— Як довго тривали репетиції?
— Дуже мало. Ми за день до фестивалю пройшлися трохи.
— Ви зараз викладаєте?
— Останнім часом дуже рідко, дуже зайнятий. Багато сам граю, їжджу на гастролі. У мене бувають учні, старші. Ми можемо зателефонувати одне одному, позайматися, а про наступний урок домовляємося через півроку або рік. Це більше схоже на майстер-клас. Постійної викладацької практики зараз немає. Колись давно була — я викладав у музичному училищі, ще в Пітері.