Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Театр, міст та аеропорт — подарунки до свята

Маріуполь відсвяткував своє 250-річчя
17 вересня, 2003 - 00:00

Повертаючись до рідного міста автомобільним транспортом, маріупольці звично вдивляються у далечінь, звідки стрімко наближається, збільшуючись у розмірах, бронзова фігура сталевара-гіганта. За плечима цього Гуллівера — межа міста. Біля в’їзду у Маріуполь зi сторони Донецька по сусідству зі сталеваром було встановлено знак з назвою і гербом міста. Ім’я міста вписано у навколишній степовий пейзаж триметровими літерами, над якими зображено герб міста і пам’ятний ювілейний знак. Цей подарунок місту-ювіляру зробили працівники «Азовмашу». Раніше азовмашiвці провели реконструкцію Площі машинобудівників, палацу культури «Іскра», побудували спортивний комплекс, будують стадіон у парку.

Святкову хроніку продовжило відкриття після реконструкції одного з найстаріших парків України — маріупольського Міського саду. Від дня його заснування у 1863 році цей парк протягом 140 років є одним iз найулюбленіших місць відпочинку городян. Тепер у парку від комбінату «Маркохім» — 30-метрове оглядове колесо, яке коштувало 500 тис. гривень. Від концерну «Азовмаш» — чудовий фонтан на центральній площі парку. Реконструкція тривала усього три місяці, але за цей час заново відбудовано вхідну арку та огорожу, відновлено «Алею класиків», яку прикрашають відреставровані бюсти діячів науки і культури. На найстаріших деревах розвішано таблички з «родоводом». У Міському саду росте понад 17 порід дерев і 11 видів чагарників. Робота з озеленення парку триватиме.

Після капітального ремонту відкрився Маріупольський драматичний театр, реставрацію якого виконало підприємство «Азовінтекс», внутрішню реконструкцію — ВАТ «ММК ім. Ілліча». Введено в експлуатацію міст через річку Кальміус, головної транспортної магістралі, що зв’язує правобережну та лівобережну частини міста. У реконструкції двох шляхопроводів і мосту брали участь підприємства «Азовсталь», «МАСТ-БУД», «Азовстальбуд». Мабуть, найдорожчий подарунок (і у прямому, і у переносному значенні) зробив до ювілею міста і до 80-річчя української авіації металургійний комбінат ім. Ілліча. Коли аеропорт переживав важкі часи і йому не вистачало коштів навіть на закупку палива, меткомбінат взяв аеропорт в оренду, провів його реконструкцію. Тепер аеропорт оснащено за останнім словом техніки, відповідно до міжнародних стандартів.

На урочистому вечорі, присвяченому Дню міста, підбили підсумки п’ятого конкурсу «Маріуполець (маріупольчанка) року». Серед його переможців Герой України Володимир Бойко, голова правління ВАТ «Азовмаш» Олександр Савчук, генеральний директор комбінату «Азовсталь» Олексій Білий та інший. (Усього — 15 номінацій).

У дні святкування Дня міста було проведено міську спартакіаду і чемпіонат України з тріатлону. Маріупольці взяли участь у карнавальнiй ході головним проспектом. Потім на вулицях міста відбулося свято національних культур — української, грецької, російської, вірменської, єврейської, польської, німецької, грузинської. Кожна національна спільнота представила свої традиції, пісні, танці.

Галина АЛЕКСАНДРОВА, Маріуполь
Газета: 
Рубрика: