Виставка називається «Львів-АРТекстиль». Нагадаємо, свого часу Львів став основним осередком розвитку професіонального художнього текстилю. Саме місто Лева, з його здатністю випромінювати інтелектуально-творчу енергетику, вплинуло на те, що сучасне мистецтво текстилю не лише адаптувало загальносвітові формотворчі й технологічні новації, а й трансформувало їх у своєрідний спосіб. Нині кавовий львівський бренд «Галка» підтримав художників у їхніх планах проведення виставки в Києві Адже мистецьке життя Львова традиційно має присмак кави, яка для львівських художників на генетичному рівні асоціюється з творчим процесом. І саме «Кава зі Львова» й джазова музика, що лунала на експозиції, створили неповторну атмосферу під час відкриття «Львів-АРТекстилю».
Найпершою метою проведення цієї виставки, яка експонує твори двадцяти трьох митців, є представлення художнього текстилю Львова як окремішнього явища в контексті сучасних українських мистецьких практик, у якому він виступає промоутером новацій та світових мистецьких тенденцій у цій галузі. Особливістю експозиції є залучення поруч зі знаними митцями, відомими київським поціновувачам мистецтва, талановитої молоді, яка своїми сміливими експериментами засвідчує, що сучасний художній текстиль — це невичерпне джерело творчих рефлексій, які, попри свою локальність, мають підстави впливати на загальномистецький дискурс.
Шанувальники класичного гобеленового ткацтва зможуть побачити на виставці сучасний львівський гобелен, образно-пластична мова якого збагачена різноманітними авторськими технологічними новаціями (Оксана Риботицька, Ліля Квасниця, Марта Маліновська).
Поряд із класичними техніками, до яких належить також «батиковий» розпис (Вікторія Дубовик, Дана Якимчук) та аплікація (Оля Парута, Наталя Шимін, Дана Якимчук, Марічка Тіменик), в експозиції представлені панно, виконані в різноманітних сучасних текстильних техніках із застосуванням як текстильних, так і інших матеріалів: метал, пластик, листя тощо. Ідеться про «волокняно-клеєву» техніку (Софія Бурак, Таміла Печенюк, Марічка Антоняк), «ручно-черпаний папір» (Анна Попова, Романа Скоропад), «валяння» (Ліля Лупул) та авторські техніки (Володимира Ганкевич, Наталя Кука, Марічка Тіменик, Тереза Барабаш, Ліна Савченко, Юля Булич). Автори всіх цих моно- та поліструктур задіюють складне трактування «колажного простору» твору.
Оскільки художній текстиль безумовно опанував просторові якості сучасного формотворення, на виставці також можна зустріти дуже виразні інсталяційні твори, виконані подекуди із застосуванням несподіваних для текстильного мистецтва матеріалів: дерева, скла, води (Оксана Борисова, Наталя Шимін, Василина Буряник, Іванна Мамчук). Так, приміром, присутність в експозиції акваріуму з кольоровою рідиною, що символізує агресивне середовище проживання уявної істоти (текстильної), виявилася певною несподіванкою для відвідувачів, які традиційно налаштовані на сприйняття передусім лише текстильних панно і подібних об’єктів на таких виставках.
Виставка «Львів-АРТектиль» триватиме до 11 листопада. Вона допоможе киянам і гостям столиці відкрити для себе цю сторінку сучасного українського образотворчого мистецтва, адже саме так нині можна розглядати художній текстиль, який давно вже розширив межі свого мистецького простору, не полишаючи, звісно, і своєї традиційної — декоративно-ужиткової сфери, яка нині розвивається в руслі дизайну.