Ексклюзивний матеріал про фільм Кіри Муратової «Два в одному» (фотографії із знімального майданчика і розповідь про сам процес зйомок), інформацію про одних із найцікавіших сучасних українських художників — Олександра Сухоліта, Вачагана Норазяна, Михайла Демця та загалом про яскраві й помітні події зі світу мистецтва в Україні та закордоном — усе це у новому повнокольоровому глянцевому мистецькому журналі «Аура». Його презентація (спершу прес-конференція, а потім — вечірка) відбулася напередодні вихідних у Київському музеї російського мистецтва.
«Не дивлячись на те, що українське сучасне мистецтво продовжує активно розвиватися, видань, які би аналізували цей процес, катастрофічно мало, — зауважує головний редактор Юрій Комельков, більш знаний як власник популярної столичної галереї «Триптих». — І «Аура» має амбіції заповнити цю прогалину. Ми не прагнемо стати серйозним академічним журналом для вузького кола поціновувачів мистецтва. Навпаки, наше завдання — поєднати інформативнність, доступну форму викладу, цікаві яскраві тексти і високу якість ілюстрацій. Тому ми запросили до співпраці справжніх професіоналів, які не тільки розуміються на мистецтві, але знають, як точно і тонко писати про нього». Серед авторів — відомий колекціонер Ігор Диченко, тележурналіст Юрій Макаров, мистецтвознавець Ольга Лопухова (Москва)... Також до складу редколегії увійшли: художник Ольга Петрова, заступник директора Національного художнього музею України Марина Скирда, директор Київського музею російського мистецтва Юрій Вакуленко і заступник директора Музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків Наталія Корнієнко. Крім цього, руку на пульсі європейських подій триматимуть спеціальні кореспонденти в Амстердамі та Парижі — Тетяна Ельфська й Олена Погосян.
Як було зазначено організаторами, щоби яскраво заявити про себе, журнал «Аура» представив великий арт- проект «Аура Кумира». Протягом року двадцять п’ять українських митців створюватимуть полотна, присвячені художникам, життя, особистість і творчість яких так чи інакше вплинули на формування їх світогляду та естетичного сприйняття світу. На вечірці було презентовано перших п’ять картин: «Акробатка, яка мені подобається» Леоніда Берната (посвята Марку Шагалу), «Штудія на тему картини Жоржа де Латура «Новонароджений» Матвія Вайсберга, «Біля моря» Лева Маркосяна (посвята Ежену Делакруа), «Шапіто» Вачагана Норазяна (посвята Пітеру Брейгелю), «Актриса Маргарита» в червоній кімнаті» Давида Шарашидзе (посвята Ніко Піросмані).
Серед ще одного напрямку роботи журналу — будуть авторські проекти, масштабні виставки, акції на підтримку сучасного українського мистецтва...
«Вихід такого модерного видання — подія, — говорить художник Іван Марчук. — У часи радянської України існувало одне-єдине «Образотворче мистецтво», де був представлений переважно примітивний радянський реалізм. Наскільки мені відомо, «Аура» — четвертий вітчизняний мистецький журнал (крім нього існують «Мистецтво», «Образотворче мистецтво» і «Музейний провулок»). І, схоже, уже помітно відрізняється від вищезгаданих. По-перше, сучасним дизайном, а, по-друге, підбіркою тем і їх професійним викладом. Отже, він буде популярним, але не попсовим. Це дещо переб’є людям потік оцих політичних пліток і дозволить їм зосередитися на справді духовному і прекрасному, а найголовніше — розвивати смак».
«Я дуже рада привітати Київ і всю Україну із появою нового мистецького видання, — підсумовує московська гостя, ведуча рубрики «Contemporary art/ Cучасне мистецтво» Ольга Лопухова. — Це, безумовно, подія в культурному житті країни... Насправді, такий журнал — важливий інструмент, який може визначати тенденції і навіть по-своєму впливати на арт-ринок».
«Аура» з’явиться у продажу (найперше — у галереях великих міст) з січня наступного року.