Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Твори на космічну тему

Найвищий бал — поїздка в «Артек»
4 серпня, 2005 - 00:00
УЧАСНИКИ АЕРОКОСМІЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ В «АРТЕЦІ» — ПЕРЕМОЖЦІ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КОСМІЧНИХ ОЛІМПІАД АНТОН ЖЕРНОВ, ІВАН ПОДОЛЬСЬКИЙ, ПАВЛО ЖЕРНОВ, АЛІСА ТКАЧЕНКО ТА МАРГАРИТА ШИТОВА / ФОТО АВТОРА

Днями в «Артеці» на базі табору «Озерний» 12-м за рахунком фестивалем «Україна — зоряний шлях» завершується міжнародна аерокосмічна зміна. Її учасниками стали переможці Всеукраїнських конкурсів шкільних творів на аерокосмічні теми, який щорічно ось вже 14 разів поспіль проводить Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання (УМАКО) «Сузір’я».

Усіх учасників зміни з Білорусі, Молдови, Росії, України було поділено на «зоряні загони», й вони навчалися в «Школі молодого астронавта». До участі в фестивалі було залучено провідних фахівців державного підприємства «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод», Державного конструкторського бюро «Південне», ветеранiв- байконурівців. У гості до учасників аерокосмічної зміни прибув льотчик-космонавт Росії Анатолій Арцебарський, льотчик-космонавт України Леонід Каденюк, головний конструктор ракети-носія «Зеніт», що визнана найкращою ракетою ХХ століття, керівник програми «Морський старт» Володимир Команов, керівники провідних підприємств аерокосмічної галузі України, а також представники Національного космічного агентства України…

— Дуже багато своєрідних дітей, якi оригінально й розкуто мислять. І ось що дивно — серед тих, хто цікавиться космосом, космічною тематикою, дуже багато дівчаток, — розповідає кандидат технічних наук, доцент кафедри проектування й конструювання літальних апаратів Дніпропетровського національного університету Василь Шевцов.

Дуже задоволені фестивалем і діти. Учениця з Сімферополя Маргарита Шитова розповідає: «Мені дуже подобається, що тут проводяться спеціалізовані уроки не тільки з ракетобудування, з проблем походження Всесвіту, але й з космічної філософії, адже це невіддільна частина сучасної науки. Оскільки ми цивілізація розвинена передусім технократично, то на інтелектуальному й етичному рівні ми не устигаємо за технічним прогресом і нам просто необхідно вивчати космічну філософію…»

— Концепція аерокосмічного виховання молоді України з року в рік удосконалювалася, — розповідає керівник УМАКО народний депутат Олег Петров. — Так, уже перші фестивалі показали, що їхня чисто технократична спрямованість не виправдовує себе. Тому було розроблено нову концепцію, в основі якої лежить гуманізація всього навчально-виховного процесу. Головним для УМАКО стало виховання людини, яка за своїм моральним рівнем здатна працювати з найсучаснішою технікою. Ми пишаємося тим, що два вихованці УМАКО вже працюють у Лонг-Біч у США за програмою «Морський старт», що космічна тематика стає в Україні все популярнішою. До речі, наша країна на проекті «Морський старт» вже заробила майже 300 мільйонів доларів. Досить сказати, що ще кілька років тому на фізико-технічний факультет Дніпропетровського університету, альма-матер усіх українських, російських і казахських космонавтів, конкурсу не було взагалі, але цього року він становив уже шість абітурієнтів на місце. Це в основному та молодь, яку ми виховували всі ці 14 років. Сьогодні Україна, що є однією з п’яти країн світу, яка володіє технологіями ракетобудування, має великий вплив у цій галузі. У Бразилії, наприклад, ми беремо участь у реалізації проекту зі створення космодрому «Алькантар», і тут ми конкуруємо навіть зі Сполученими Штатами Америки. В Україні сьогодні створюється ракета-носій нового типу «Циклон-4», яка, можливо, як і «Зеніт», стане найкращою ракетою вже ХХI століття. Приємно усвідомлювати, що це будуть досягнення наших вихованців, членів об’єднання «Сузір’я», завдяки яким в України є не тільки космічна історія, але й космічне майбутнє...

Микита КАСЬЯНЕНКО
Газета: 
Рубрика: