Виставка художньої та документальної фотографії «Краса і біль твої, Полісся» київського фотомайстра Леоніда Мілевського відкрилася в Іванківському (Київської області) районному Будинку культури.
До експозиції увійшли 73 роботи, що відобразили казкову природу цього обпаленого чорнобильською трагедією краю. Всі фотографії зроблені в поліських районах Київщини протягом останніх п’яти років. Окремим блоком виділено фотографії Чорнобильської зони. У деяких назвах робіт — у тих, що в лапках, — використано поетичні рядки Ліни Костенко, Богдана Ігоря- Антонича, Євгена Маланюка, слова з народних пісень...
Леонід Анатолійович Мілевський — голова правління «Українського професійного банку». Весь вільний час ось уже протягом сорока років він віддає фотографії. Закінчив Московський заочний народний університет мистецтв з курсу фотографії, член Спілки фотохудожників України, учасник і лауреат республіканських, міжнародних фотовиставок і фотоконкурсів, автор персональних виставок, одна з яких зараз експонується в прес-центрі Адміністрації Президента. (Мілевський вважається одним із кращих українських фотопейзажистів. Його роботу «Український бренд» було включено до фотовиставки, органiзованої з кращих робіт, що надійшли на наш минулорічний IV Міжнародний фотоконкурс газети «День». — Ред.)
— Значне місце у моїй творчості, — говорить Леонід Мілевський, — посідає тема українського села, яке, на жаль, сьогодні нерідко збідніле, обідране. І не з отриманням шести соток на початку вiсiмдесятих я влився в сільське життя. Я був у ньому завжди, жив його проблемами, звичний до сільського побуту, — адже я народився і провів шкільні роки в прекрасному поліському краї, де відчував красу і багатство рідної природи. Напевно, сільська тема в моїй творчості — це генетичний поклик предків. Село — це не місток, а безпосереднє спілкування людини з природою, яка є найдовершенішим творцем, джерелом людських талантів, душевного багатства українського народу.
На відкритті виставки, присвяченої 80-річчю створення Іванківського району, побували не лише іванківці, а й гості з Києва, Росії, Білорусі, сусідніх районів столичної області, які залишили у книзі відгуків слова вдячності автору за прекрасні роботи.