У Полтаві в Духовно-культурному центрі імені преподобного Паїсія Величковського відкрилася виставка художника Юрія Шаповала. Твори художника зберігаються в музеях та приватних зібраннях в Україні, Росії, Словаччині, Німеччині, Польщі, Італії, Франції, Канаді, США та інших країнах, хоча сам автор ніде не навчався художнього ремесла. Юрій Шаповал — самородок. Він просто любив з дитинства малювати, після чого звичайне хобі переросло у щось більше, ніж захоплення. Як зазначає художник, його батько теж мав хист до малювання, тому припускає, що саме це і спонукало його до серйозного заняття образотворчим мистецтвом.
Близько семи років Юрій Шаповал створює все нові й нові полотна. Найгучніше про себе автор заявив під час Майдану, коли зобразив «революційного» Тараса Шевченка. До речі, картина зі своєрідним образом Тараса Григоровича зустрічає з порога відвідувачів виставкової зали. Як розповів художник, Кобзаря показував людям не лише в Україні, а й за її межами. «Зазвичай реагують представники української діаспори, а не корінні європейці (деякі з них навіть достеменно не знають, де розташована Україна). В українців же зовсім різні думки з цього приводу: дехто говорить, що я неправильно показую великий і святий образ Шевченка, але більшості подобається», — розповідає Юрій Шаповал. Такими картинами з використанням образу Тараса Шевченка автор намагається зачепити актуальні теми, які хвилюють суспільство.
«У мистецтві мене захоплює свобода. Митець — це вільна людина»,— такої думки дотримується автор, який подорожує з власними картинами Україною та світом. Зокрема, Юрій був учасником міжнародних виставок та пленерів. У фактично рідному місті (сам автор із Прилук Чернігівської області, але постійно проживає у Полтаві. — Авт.) Юрій Шаповал проводить індивідуальну виставку вперше, проте йому вдалося привернути увагу до неї ледь не всіх митців Полтави.
У виставковій залі представлені роботи, які майстер створив протягом останніх трьох років. Полотна виконані у різних техніках і мають різну тематику, про що сам автор говорить: «Вдалося об’єднати те, що неможливо об’єднати». Директор Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка Ольга Курчакова відзначає: «Якби я обирала назву цієї виставки, то назвала б її «Шлях до себе». Стиль художника, перш за все, — це його емоції і настрій. Ще не настав час казати, що Юрій Шаповал визначився в живописі, але шлях, яким він іде, надзвичайно цікавий».
Виставка триватиме до 2 жовтня цього року, вхід вільний.