Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українська душа. Проникнення...

У Львові — персональна виставка Анатолія Криволапа
28 вересня, 2016 - 10:20
ФОТОРЕПРОДУКЦІЯ ПАВЛА ПАЛАМАРЧУКА

Виставку «Музейна колекція» українського художника, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Анатолія Криволапа розгорнуто в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького — на вул. Драгоманова, 42. В експозиції — понад три десятки робіт Майстра.

Одразу ж варто зазначити, що це — перша персональна виставка художника у Львові та водночас представлення проекту Ukraine. The Best, у якому беруть участь музиканти, художники, фотографи, актори, режисери та письменники. І серед них — найпопулярніший і найдорожчий художник із України у світі Анатолій Криволап. Було представлено також арт-каталог із серії «Музей приватних колекцій» під назвою «Анатолій Криволап. Збірка №1», і це перший в Україні каталог одного художника, до якого увійшли 299 робіт тільки із фондів українських колекціонерів.

Нагадаємо, Анатолій Криволап — член Національної спілки художників України. 2011-го роботи митця двічі встановлювали світові рекорди продажів сучасного українського мистецтва на міжнародному арт-ринку. 2012 року Криволап став лауреатом Шевченківської премії — за цикл, що складається із 50 робіт «Український мотив».

Три роки тому Анатолій Криволап уже перебував у Львові — на запрошення Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» брав участь у творчому вечорі «Життя як подорож...». «Пан Анатолій ніколи не шукав ніші в комерційному секторі шоу-бізнесу, який доволі часто зараз випереджає мистецький процес, — він пішов шляхом заглиблення в засадничі речі малярства як такого, заглиблення у традицію українського пейзажу, проникнення у фундаментальні особливості української специфіки, української душі...— зазначав тоді історик мистецтва, проректор Львівської академії мистецтв професор Роман Яців. — Оця настанова дуже конкретно лягла в основу його творчого методу, який удосконалювався складними шляхами вивільнення від натуралізму, подолання абстракціонізму, концептуалізму, які доволі часто не мають емоційних та інтелектуальних точок опори на конкретну традицію. Пан Анатолій вважав за доцільне розібратися в найважливіших речах: людина і середовище, людина та геокультурний простір, людина і ландшафт. І на стику цих понять з’явилася його суто авторська концепція...»

Виставка «Музейна колекція» триватиме до 17 жовтня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: