Нагадаємо, що цей міжнародний монетний конкурс, який з 1983 року проводить нумізматичний журнал «World Coin News», на сьогоднішній день є самим престижним. Кожного року експертна рада (до складу якої входять керівники провідних монетних дворів світу, представники асоціацій нумізматів, незалежні експерти, працівники центральних банків різних країн та ін.) розглядає десятки тисяч монет і вибирає кращі в десяти номінаціях.
Тим часом, мало кому відомо, що наші ювілейні монети давно користуються на Заході великою популярністю. Тільки за останні три роки таких «платіжних засобів» було «експортовано» на суму близько $400 тис. При цьому, «більше за все європейських нумізматів цікавлять гривні із зображенням рідкісних представників флори і фауни України, а також монети спортивної серії», — повідомила «День» заступник начальника управління організації високих грошових технологій монетного двора Тамара Лошманова.
Вельми цікаво також те, що всі без винятку ювілейні монети, випущені НБУ, є абсолютно легітимними засобами грошового обігу. «Якщо навіть дорогоцінні метали, з яких, головним чином, виготовляють такі монети, знеціняться (що, загалом малоймовірно), то можна використати такі гривні за номіналом», — зазначила Т. Лошманова. Більше того, як виявилося, дорогоцінні гривні (на загальну суму до 1000 грн.) можна навіть перевозити через державний кордон України, як національну валюту.