Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українські книжки вперше покажуть у Паризькому салоні

13 березня, 2012 - 00:00
БУДЕ ПРЕЗЕНТОВАНО ФРАНКОМОВНИЙ «АЛЬМАНАХ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ» / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Із 16 по 19 березня у столиці Франції триватиме одна з найбільших книжкових виставок-ярмарків світу — Паризький книжковий салон. Участь у події беруть близько трьох тисяч письменників і понад тисячу видавців із багатьох країн.

Цього року вперше на Салоні офіційно представлять сучасну українську літературу сім письменників: Марія Матіос, Тимофій Гаврилів, Лариса Денисенко, Євгенія Кононенко, Антон Кушнір, Ірися Ликович та Євген Положій. Буде презентовано франкомовний «Альманах сучасної української літератури». У виданні — перекладені французькою уривки творів шістнадцяти авторів: Тимофія Гавриліва, Лариси Денисенко, Анатолія Дністрового, Оксани Забужко, Василя Кожелянка, Євгенії Кононенко, Леоніда Кононовича, Антона Кушніра, Ірисі Ликович, Лади Лузіної, Марії Матіос, Євгена Положія, Ірен Роздобудько, Івана Рябчія, Наталки Сняданко та Дмитра Чистяка. У підготовці альманаху взяли участь дев’ять перекладачів. Це видання — спроба ознайомити (передусім французьких видавців та літературних агентів) з таким феноменом, як літературний процес в сьогоднішній Україні, і дати їм змогу відчути «на смак» твори не тільки відомих авторів, а й молодих, які роблять перші творчі кроки, але вже здобули відзнаки на престижних вітчизняних літературних конкурсах. Альманах є спільним проектом видавців і перекладачів, координатором якого виступила Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК), поліграфічний партнер — «Дорадо-Друк».

Презентація української літератури в Паризькому книжковому салоні відбувається за сприяння Посольства Франції в Україні, Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та Міжнародного літературного конкурсу «Коронація Слова».

Під час поїздки у Францію заплановано участь українських письменників у засіданні «Літературного клубу» в Українській бібліотеці ім. Петлюри в Парижі, презентацію в книгарні «Глоб» і автограф-сесії. До речі, в книгарні «Глоб» відкрився відділ української літератури, де всі охочі матимуть можливість купувати українські книжки.

Розвиток міжнародного книжкового співробітництва, завдяки чому стали можливі ці події, відбувається в рамках проекту «Більше країн — більше книжок», який за координації УАВК здійснюють окремі українські видавці та громадські структури — БФ «Фундація видавництва «Кальварія» та ГО «Книжковий простір».

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: