Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Український боулiнг: «молодість», стиль, недоступність

25 вересня, 2001 - 00:00

Битися в боулiнг у київських клубах, та, власне, і в західних також, можна тільки за умови, що ти одягнеш змінне спеціальне «клубне» взуття для того, щоб модельні каблуки не зіпсували начищені мастикою доріжки, а також для зручності самого гравця. Далі на табло висвічується прізвище (або декілька) і далі близько години в погоні за страйком — метою гри, яка полягає в тому, щоб збити всі 10 кеглів, можна, не обтяжуючи себе зайвими міркуваннями і опрацюванням позицій, «стріляти» кулями по пластмасових мішенях. До речі, на Заході в боулiнг грають всі, адже тільки в США знаходиться 8000 тисяч боулiнг- клубів. У нас же, незважаючи на те, що принцип гри знайомий з дитинства кожному, він досить экзотичний, про що свідчить і те, що серед великої безлічі казино, нічних клубів і центрів з гральними автоматами у двомільйонному Києві боулiнг-клубів всього лише два.


Історія боулiнгу більш ніж довга. Кулі і кеглі було знайдено ще в гробницях єгипетських фараонів, древні полінезійці грали на доріжках такої ж довжини як і сьогодні — 18,228 метрів, а в Німеччині в п’ятому столітті до нашої ери — гра була навіть частиною релігійної церемонії, оскільки вважалося, що уміння грати в боулiнг вже говорить про те, що ця людина є зразковим християнином. Зараз на Заході організовуються цілі боулiнг-рухи, створюються команди домогосподарок, підприємців, лікарів і журналістів, які конкурують у майстерності поганяти кулі.

Український же боулiнг ще молодий, як в прямому, так в переносному значенні: з’явився він у нас зовсім недавно і залучає до себе все більше і більше молоді. Не так давно вдалося побачити забавну картину в одному з київських боулiнг-клубів. Кілька хлопчаків для своїх батьків влаштували цілий спектакль. Вони гордо демонстрували, як легко вони можуть підіймати справді важкі кулі і як «точно вони влучать зараз». Співробітники київського боулiнг-клубу «Страйк» вважають, що цей спорт повинен стати одним з небагатьох існуючих на сьогоднішній день видів сімейного дозвілля, додатковим містком, об’єднання інтересів декількох поколінь, і тому, тут, щоб ще більше зацікавити дітей, постійно проводяться дитячі шоу-програми. Можливо, інтерес до цього напівспорту-напівдозвілля розтопить лід недоступності й обраності та стане чимось повсякденним. Звичайно, це можливо, тільки, здається, що принаймнi дуже не скоро.

Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО, «День», фото надано боулiнг-клубом
Газета: 
Рубрика: