Понад 350 роверистів із 12 країн Європи, найменшому з яких — дев’ять років, найстаршому — 81, приїхали до міста Жовква, щоб узяти участь у міжнародному заході, який у Європі проводять щороку, а от в Україні — вперше.
Крім популяризації велосипедного туризму та призвичаєння до здорового способу життя, організатори ставлять собі за мету заохочення пересічних громадян краще пізнати одне одного, налагодити контакти та відкрити для себе кожного разу нову країну Європи, ознайомитися з найвизначнішими пам’ятками культури, скуштувати страви національної кухні, вивчити звичаї та побут місцевого населення.
Гості діставалися до Жовкни, хто на велосипедах, хто на автомобілях. «Десантувалися» на стадіоні «Розточчя». Мандруватимуть не тільки Жовківським, а й Кам’янка-Бузьким, Буським, Сокальським та Яворівським районами. Кожного дня матимуть три маршрути різної складності, найдовший — до міста Белз.
За словами голови оргкомітету Федерації спортивного туризму України (ФСТУ) з підготовки і проведення ЄТВТ-2015, голови комісії з велосипедного туризму ФСТУ Тараса Пахолюка, Жовква гідно прийняла гостей. Каже, що сподівалися щонайменше на 600 учасників, але багато хто, наляканий подіями в Україні, відмовився брати участь у заході. Ті ж, що приїхали, забезпечені мапами кількома мовами та перекладачами. Також — харчуванням, а головне — цікавими маршрутами і не менш цікавим дозвіллям — ідеться про вечори знайомств, пісні та рукоділля.
Велотуристи з Польщі, Франції, Бельгії, Німеччини, Грузії, Люксембургу, Великобританії, Нідерландів, Австрії, Швеції, Ізраїлю та України пробудуть у Жовкві до 18 липня, а потім передадуть естафету французькому місту Ош. А далі у планах ЄТВТ — Люксембург, Польща, Бельгія та Іспанія, про що розповів президент Європейського Союзу велосипедного туризму (UECT) П’єр Розе (Франція), додавши, що дуже задоволений умовами, які надали учасникам заходу. Також знаменитий 75-річний велотурист розповів, що UECT налічує 130 тисяч учасників, особливо пропагує родинний велотуризм і залучає до цього масового виду спорту молодь, для якої створено 320 шкіл-клубів, де вчать їзди на велосипеді, правил дорожнього руху та багато інших корисних для життя речей.
Легенда польського велотуризму, організатор перших міжнародних контактів українських велотуристів (починаючи з 1988 року), член Комісії велотуризму Польського туристсько-краєзнавчого товариства 75-річний Міхал Рачинські зазначив, що кожного року колує щонайменше 10 тисяч кілометрів, а цього року вже накрутив педалями 8 тис. км. Розповідає, що пропаганда щодо України робить дуже погану справу, тому він змушений був у Ченстохові, звідки приїхав, «виступати за ксьондза», розповідаючи, що в Україні — безпечно, що сюди треба їхати. «Хто не приїхав, згодом жалкуватиме», — переконаний пан Рачинські та додає, що вісім років поспіль приїжджає в Україну і піднімається на Говерлу: «Бережіть Карпати, бо там — найчистіше повітря».
У планах велотуриста з Грузії Нодара Берідзе — зібрати велосипедну сотню й організувати пробіг Київ — Москва, який триватиме під гаслом «Спортсмени — за мир! Світ — за мир!» Також розповідає, що є волонтером телепроекту «Жди меня», бо вже знайшов під час веломандрівок 450 людей. А закінчив свою розповідь Нодар словами: «Слава Україні й миру Україні»
Насамкінець хочеться подякувати Тарасові Пахоляку та його команді за організацію заходу і створення гідних умов для учасників. І водночас дорікнути: журналістів потрібно було запрошувати не у зал засідань Львівської ЛОДА, а у Жовкву, щоб наочно продемонструвати все зазначене вище, бо краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Про що журналіст «Дня» й сказала на прес-конференції. Пахоляк пообіцяв ситуацію виправити, отож у суботу, 18 липня, під завісу ХІ Європейського тижня велосипедного туризму, представників мас-медіа обіцяли запросити безпосередньо на місце подій.