Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Від начерку до образу»

До Дня вчителя в Школі мистецтв ім. М. Леонтовича відкрито виставку Наталії Моцак
30 вересня, 2010 - 00:00
«ВИНОГРАД», АКВАРЕЛЬ

Автор робіт — педагог, художник, перекладач, експериментатор. У цих коротких словах — непроста доля вчителя-новатора, що завжди у творчому пошуку та неспокої. Лауреат конкурсу «Вчитель року-2003» і «Таланти твої, Україно!» (2004 р. — перша премія, 2005 р. — гран-прі).

— Наталія Моцак — неординарна творча особистість. Для неї мистецтво й час є невід’ємними складовими загальнолюдської культури, — зазначив, відкриваючи виставку Маршалок Київського польського шляхетського згромадження, Роман МАЛОВСЬКИЙ. — Народилася мисткиня в Києві. Вона має польське коріння, тому її знають і як активну діячку «Згоди». Опанувавши польську мову, художниця вивчає не лише польську, а й інші слов’янські культури. Має дві вищі освіти: математичну (Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова) і графічну (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Прекрасно володіє англійською та японською мовами, оволоділа східною каліграфією та ікебана (закінчила школу Ікенобо при посольстві Японії в Україні). Моцак також опанувала китайську каліграфію та санскрит на курсах при товаристві «Далекий Схід». Вона — автор спеціальної методики спонтанної художньої творчості «В потоці світла», яка з успіхом презентувалася на багатьох науково-практичних конференціях і міжнародних симпозіумах із арт-терапії.

Представлені на виставці роботи вражають стилістичною різноманітністю та авторськими техніками. Поряд із акварелями («Сакура» в стилі китайської школи) можна побачити роботи, що виконані гуашшю, цікаві полотна, написані олією, характерний стиль ліногравюр, офортів, широко представлена графіка — олівець, вугілля, туш. Та найбільше погляд відвідувачів зупинявся на обкладинці книжки «Вогнище», де застосована особлива авторська техніка — щира, безпосередня і вишукана.

— Ця камерна, надзвичайно тепла за своїм характером виставка сіє в душах добро й радість, пробуджує найкращі почуття. Це одна з цеглинок світлої будівлі у відносинах України та Польщі, — ділиться враженнями присутня на святі другий секретар посольства Речі Посполитої в Києві Магдалена ОКАЙ. — Мені приємно тримати в руках цікаву книгу, «Wojny a pokoj» («Війни та мир»), видану газетою «День» у Рік Польщі в Україні, яку мені подарували. Велика вдячність усім, хто видавав, перекладав і розповсюджував книгу, зокрема, головному редакторові газети Ларисі Івшиній, яка започаткувала унікальну серію видань «Бібліотека газети «День», що висвітлює актуальні й болючі проблеми минулого та сьогодення. Сприяє єднанню українського народу, дружбі, взаєморозумінню та взаємопідтримці між усіма народами світу...

— Мені найбільше сподобалася робота «Червоні печери» (Крим), виконана аквареллю. Теплі тони створюють особливий настрій, складається враження, ніби ти сам був у цих горах, — зізнається Денис ЛИТКІН (13 років).

— Впадає в око картина «Соняшники» (Велика Ялта), написана олією, — ділиться враженнями Валерія БУДЬОННА (11 років). — Дуже красиво відображені на полотні контрасти живої природи — холодні й теплі тони. Я б теж хотіла навчитися так малювати.

Для мисткині та педагога-подвижниці ці відгуки юних художників надзвичайно приємні й важливі: «Підростає нова зміна, — говорить Наталія Анатоліївна, — нам є для кого працювати»...

Наталія ШРАМЕНКО, фото автора
Газета: 
Рубрика: