Конкур — це вид спорту, де вершник на коні долає перешкоди. Якщо хтось один помиляється, вся команда дискваліфікується або втрачає бали. У цьому спорті дуже важливе єднання та відчуття один одного.
Donbasstour уперше мав рівень п’яти зірок, і призовий фонд турніру зріс аж до чотирьохсот тисяч євро. Гостем турніру став відомий вершник Лоренцо. Проте, на відміну від попередніх років, коли захід «розтягували» на місяць, цього року все відбулось за три дні. Серед призерів цьогорічного конкуру й українці — Данилова Аліса та Красюк Олег. На жаль, не дісталась перемога ще одній українці, Винниченко Марині.
Фінансування, інфраструктура, зрештою, присутність спорту в медіа-світі — все це відіграє значну роль і для самого спорту, і для його сприяння. Якщо у Великобританії кінний спорт є майже національним (королівським) і йому віддається належна шана (слід зауважити, що і футбол, і плавання, і інші види спорту тут так само мають достатню увагу та інфраструктуру), то в Україні до кінного спорту такого ставлення поки що немає. І немає тієї культури — ходити на подібні заходи в капелюшках та у гарних костюмах чи сукнях. Хоча перше виникає з другого, а друге з першого. І хоча місце, де проходить турнір, вражає своєю масштабністю: Donbass equicentre є одним із найбільших в Європі, має турнірне й розминочне поля з піщаним покриттям, три стаціонарні стайні, критий манеж та літні денники на 250 коней, а трибуни можуть розмістити 1 500 глядачів (у порівнянні — «Донбас Арена» вміщує 53 тисячі осіб, а це в десятки разів більше!), принаймні навіть у донецькому медіа-просторі цей спорт значно програє футболу та хокею.