Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ВIДКРИТТЯ

Шведи випробували корабель-невидимку
16 червня, 2004 - 00:00

Шведи випробували корабель-невидимку

Як повідомляє телекомпанія НТВ із посиланням на Бі-Бі- Сі, шведський корвет «Вісбю» побудований за літаковою технологією «стелс», тобто практично невидимий для радарів. Головний секрет, за словами винахідників, — уникати в конструкції вертикальних поверхонь та прямих кутів. Очевидці випробувань заявляють, що корабель майбутнього схожий на коробку для шкільного сніданку. Натомість він має чудову маневреність і вдвічі легший, ніж традиційний корабель таких самих розмірів, оскільки зроблений із вуглеводневого волокна. З такого роблять шасі болідів «Формули-1» і корпуси гоночних яхт. Ворожий радар може виявити «Вісбю» лише на близькій відстані, не більше 30 кілометрів, тоді як звичайні кораблі «електронне око» бачать за сто кілометрів.

Розв’язано велику математичну проблему

Один американський математик заявляє, що йому вдалося довести гіпотезу Рімана, яку вважають великою проблемою в математиці. Ця гіпотеза стосується теорії простих чисел і математики сушать голови над нею вже протягом 150 років. Професор Луї Де Брангес опублікував 23-сторінкову статтю, що описує можливий доказ гіпотези, в Інтернеті. Якщо доказ виявиться вірним, то на математика очікує приз розміром в один мільйон доларів, повідомляє News.Battery.ru. «Щойно я, зрештою, записав свій доказ, я відчув необхідність публікації своєї роботи в Інтернеті. Я пропоную всім математикам перевірити мої розрахунки».

Нейтрино має масу

У Японії завершився широкомасштабний експеримент, який проводили фізики з Країни Вранішнього Сонця спільно з колегами з інших країн. Як повідомляє агентство ІТАР-ТАРС, ученим вдалося підтвердити наявність маси у субатомної частинки нейтрино. Роботи проводилися під керівництвом Інституту з вивченню космічних променів при Токійському університеті. Під час складних експериментів дослідники спостерігали так звані нейтринні осциляції — періодичне перетворення одного типу нейтрино на іншій, що й стало «безперечним свідченням наявності у частинки маси». Для проведення досліджень використовували гігантську лабораторію Каміоканде, розташовану в півторакілометровій шахті в префектурі Гіфу. Ця установка у 1990-і роки дозволила японському фізику Масатосі Косібе вперше на практиці продемонструвати існування нейтрино. За це відкриття 2002 року його удостоїли Нобелівської премії. Питання маси нейтрино має велике значення в космології, зокрема — у проблемі прихованої маси Всесвіту.

Учений прогнозує збільшення тривалості життя

Один із піонерів біотехнології, доктор Лерой Худ заявив, що незабаром учені зможуть ідентифікувати генетику більшості хвороб, і це істотно збільшить тривалість життя кожної людини. «Мій прогноз: у найближчі три десятиріччя ми будемо свідками дивного збільшення тривалості життя людини, можливо — на 10—20 років», — цитує доктора Худа Membrana.ru. За його словами, нове розуміння генетики перетворить медицину: «Через 10 років ми володітимемо нанотехнологічними інструментами, які дозволять вивчити ваш геном приблизно за годину, — розповів учений. — У нас з’являться пристрої, що дозволять за аналізом крові з пальця провести 10 тисяч різноманiтних тестів. Отримані дані по стільниковому зв’язку ми відправлятимемо на сервер, який стане посилати вам повідомлення на кшталт «Ви здорові» або «Вам час відвідати онколога».

Підготувала Катерина ЗОРКІНА, «День»
Газета: 
Рубрика: