Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вірастюк шукає таланти

В регіонах України богатир провів близько 20 турнірів
10 липня, 2008 - 00:00
ФОТО ПАВЛА ПОДУФАЛОВА

Починаючи з 2003 року, найсильніший чоловік світу — стронг-мен Василь Вірастюк — у Вінниці, Донецьку, Львові, Ужгороді, Харкові та Одесі проводить богатирські змагання. Нещодавно черговий Богатирський турнір завершився в Житомирі. «Ми даємо дуже хорошу можливість практикуватися. Головне — зростати у своїй майстерності», — говорить Василь Вірастюк.

В Житомирі богатирі змагалися в шести вправах, які вже стали традиційними для силовиків усього світу, зокрема, це — станова тяга (дед-ліфт 280—300 кг) на рази, тімбер-кері (прогулянка лісоруба) 285 кг на 40 м. До речі, поміж богатирськими змаганнями, глядачі побачили й виступ молодої криворіжанки-богатирки Варвари Акулової разом зі своєю сім’єю. Родина здивувала глядачів та організаторів своїми яскравими і незабутніми номерами, в яких Варвара демонструвала не жіночу, а чоловічу силу.

Серед стронгменів кращим за всіх того дня став Костянтин Ільїн із Чернівців. Друге місце виборов син відомого атлета Миколи Мельника із Макіївки Михайло Мельник, а харківчанин Віталій Герасимов здобув третє місце відповідно.

«Такі турніри мають свій національний колорит, — вважає Василь Вірастюк, — Куди ми не приїжджаємо — підкоректовуємо свої вправи під особливості місцевих звичаїв. Наприклад, якщо ми знаходимося в Карпатах — на спортсменів чекає змагання «Гуцульське каміння».

Як зауважив стронг-мен, нині в Україні богатирський спорт розвивається швидкими темпами. «Нашим видом спорту починають займатися ті, хто вже мав справи з чимось подібним. Навантаження в нас достатньо великі, і люди, прийшовши в богатирський спорт з плавання, паверліфтингу, боротьби, не завжди витримують такі навантаження, — пояснив Василь Вірастюк.

За його словами, одним із критеріїв, за яким відбираються спортсмени до команди, є, для початку, зовнішній вигляд — потрібно хоч візуально нагадувати богатиря. Далі — силові показники, які й грають ключову роль у змаганнях. Якщо ж новачок не дотягує до потрібного рівня, його чемно просять відмовитися від участі. Лише виявляючи впертість, вміння долати перешкоди і терпінням піддасться важка справа стронг- мена. «Ці критерії — найголовніші в цьому виді спорту. — говорить пан Василь. — Тому що, виконуючи певну вправу, наступає такий момент, коли потрібно перейти планку больового шоку, трошки перетерпіти 5—10 хвилин, що й вирішує долю переможця. Дуже важливо поставити перед собою мету і йти до неї, незважаючи ні на що».

Як і будь-який вид спорту, богатирські ігри вимагають жертв. І важливо, аби ці жертви не стосувалися стану здоров’я спортсмена.

ДОВІДКА «Дня»

Василь ВІРАСТЮК (22.04.1974 р.) — заслужений майстер спорту України з богатирського багатоборства, володар титулів «Найсильніша людина України», чемпіон світу і володар титулу «Найсильніша людина світу», член збірної України, яка виборола титул «Найсильніша нація світу», Заслужений майстер спорту України.

Ігор САМОКИШ, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: