Усі бажаючі могли не тільки подивитися на унікальні інструменти, створені японськими фахівцями, але й навіть випробувати їх у дії, пограти на них, оцінивши якість звучання. Фірма має 110-літній досвід і є єдиною компанією у світі, яка виробляє практично всі види музінструментів та обладнання, котрі вирізняються відмінним звучанням, зручністю використання, високою надійністю. Новинки японських майстрів — створення дисклавіру, «тихих»: фортепіано, духових, ударних. Технології мультимедіа — чіпи, які широко застосовуються в персональних комп’ютерах та ігрових приставках. П’ять років тому «YAMAHA» з’явилася на українському ринку. Нині були представлені роялі й піаніно для домашнього музикування та концертних залів, духові, струнні й ударні інструменти, портативні клавішні й синтезатори, комп’ютерні станції, підсилювачі тощо.
Серед численних відвідувачів на виставці були присутні дипломати Японії, президент корпорації «YAMАHA» Мацушито Като, директор європейської філії Зігфрід Андерс, менеджер у країнах Східної Європи Анна Нідерландер, директор компанії «Джаз-клуб» Олександр Сидоренко. Організатори «Днів...» підкреслили, що камертон є символом їхньої фірми. І вони вважають, що від нього залежить гармонія не тільки в музиці, але й у житті. Фірмі, дійсно, властива оригінальна технологія виготовлення акустичних інструментів. Наприклад, музикант може бути в будь-якій точці земної кулі, грати на роялі, а в цей час глядачі, перебуваючи за тисячі кілометрів у концертному залі, де стоїть точно такий же інструмент, як у нього, повторюватиме звуки пiанiста і глядачі слухатимуть віртуальний концерт. Клавіші натискатимуться без особистої присутності артиста. І це відбувається завдяки зв’язку із супутником і сенсорному екрану.
— Виставка «Дні «YAMAHA» в Україні» — цікава подія в культурному житті нашої країни, — підкреслив Володимир Лукашов, художній керівник Національної філармонії України. — Досить сказати, що коли два роки тому наш Симфонічний оркестр, у порядку культурного гранта, одержав комплект японських інструментів «YAMAHA», то ансамбль і тон оркестру різко підвищилися. Цього року наші музиканти виступали на фестивалі у Франції, під Ліоном. Після концертів багато артистів Французького національного оркестру підходили та із заздрістю дивилися на наші інструменти.
А почесний гість виставки, відомий акордеоніст Ян Табачник додав:
— Я пам’ятаю той час, коли ми лише мріяли, щоб дістати для колективу барабани, клавіші або рояль цієї фірми. Вони коштували нечувані гроші, більше ніж машина або квартира, адже купити ці інструменти можна було тільки за цінами «чорного ринку». Тепер цих проблем немає, ціни у фірми різноманітні: від маленьких — до дуже великих. Я щасливий, що наші діти вчаться грати вже на якісних інструментах, а не на продукції Житомирської фабрики. Повірте, не хочу образити нашого виробника, а просто мрію, щоб ми були в усьому найкращі. Нашим фахівцям треба вчитися в японських майстрів. У мене, наприклад, уся звукова студія повністю обладнана інструментами «YAMAHA». Саме там я роблю всі мінусові фонограми — якість звучання прекрасна.
Різні можливості інструментів, представлених на виставці, були продемонстровані на концерті-презентації, у якому взяли участь піаніст Сергій Маркаров (Франція) та музиканти Симфонічного оркестру філармонії України. Маркаров виконав твори Бетховена й Брамса. Сьогодні він знаменитий музикант, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, професор, активно концертує по всьому світу й займається педагогічною діяльністю в Паризькій національній консерваторії. За словами музиканта, грати на роялі, виготовленому японськими майстрами, йому дуже подобається. Наприклад, у серії «тихі» фортепіано піаніст має можливість відключити звук і послухати своє виконання на стерео за допомогою цифрової системи відтворення звуку. На таких фортепіано дуже зручно репетирувати і при цьому не заважати навколишнім, тому що звук чує тільки музикант через навушники. Завдяки вбудованому генераторові звуків, дисклавір може записувати, відтворювати, коректувати настройку. Ансамбль «Київ- Брас» (керівник — трубач Володимир Сніцаренко) виконав джазові композиції та камерну музику. Але справжнім подарунком глядачам став виступ ансамблю ударних інструментів «Парад віртуозів» під керуванням Олександра Блінова. Вони показали різноманітний репертуар. Почали виступ з увертюри до опери Моцарта «Весілля Фігаро», потім виконали твори Штрауса, Чайковського, а також «Дзвін для моєї дочки» та «Парад віртуозів», написані їхнім художнім керівником. Музиканти підтвердили, що недаремно називаються віртуозами, а їхній «Східний танець» узагалі є маленьким театралізованим дійством. Веселе пожвавлення публіки викликав фінал, коли із «заростей» з’явився величезний плюшевий зеленувато-жовтий пітон. Кожний номер ансамблю супроводився оваціями глядачів.