У галереї «Тадзіо» (яка перебралася тепер на Десятинний провулок) проходить виставка, присвячена сучасному чеському колажу.
Відправним пунктом для історії чеського колажу вважається 1913 рік, коли Еміл Філла доповнив свій малюнок і доклеїв до нього коробку з-під цигарок. Відтоді минуло чимало років, але саме колажу в чеському мистецтві постійно діставалася одна з найцікавіших і найважливіших, а часом — і провідна роль. Чеські митці-колажисти прославлялися на весь світ і впливали на світове мистецтво. «Колаж як спосіб мислення, роздум і як певний світогляд вріс у всі напрями художньої творчості — плакат, ілюстрацію, мультиплікаційний фільм, літературу.» Звідси й мета нинішньої виставки — підкреслити значення колажу в розвиткові чеського сучасного мистецтва.
«Критерієм при доборі митців слугувала їхня тривала і концептуальна робота з папером на площині чи в просторі, в робочому чи дефінітивному вигляді. З ножицями, клеєм і папером, як і їхні попередники 80 років тому, вони відкривають дивовижний світ зустрічі в животрепетному нерві його технічного виникнення. Метаморфоза форм — це метафора способу бачення нинішнього світу. Колажування — це гра з результатами. Принцип колажу не пропонує ні розв’язання, ні оцінки, а лише техніку і шляхи її знаходження», — вважає мистецтвознавець Олена Ягодовська, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.