Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вокал під куполом

«Асорті» акробатики, співу й танців об’єднала новаційна шоу-програма цирку «Кобзов»
30 червня, 2010 - 00:00
ПОМІНЯЛИСЯ МІСЦЯМИ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Хто не любить цирк? Мабуть, таких одиниці. Хоч раз у житті кожен із нас там бував, і враження від знайомства з цирковим мистецтвом — тільки найкращі, позитивні. Незалежно від віку. А тепер в українців побільшає можливостей бувати там.

Скоро цирк «Кобзов» відкриє у 30 великих містах нашої країни нові концертні зали: такий собі мікс циркової арени з естрадною сценою. Показуватимуть тут шоу-програми, де глядачі зможуть насолоджуватися не тільки виступами акробатів, гімнастів, клоунів чи жонглерів, а й слухати естрадних виконавців та дивитися на танці шоу-балетів. Один із перших концерт-залів нещодавно відкрився у Києві. Зовні виглядає як звичайне шатро, тільки заввишки близько 16 метрів. Вміщує три тисячі глядачів!

— Ми хочемо поширити новий вид роботи цирку, поставити такі шатра-намети по всій території України і привозити туди циркові програми з Європи, а також створювати свої цікаві номери, — розповів генеральний директор цирку Микола КОБЗОВ. — Шатро дуже швидко переобладнується, за годину його можна розібрати, сцену перемінити, тобто втілити будь-яку фантазію. Такого в Європі ще ніде немає, бо там такі шатра-намети переїздять щодня з місця на місце. В Україні це дорого, а тому вигідніше зробити їх стаціонарними. Оскільки буде постійна ротація артистів, люди бачитимуть щоразу нове шоу. Наша програма — цирковий мюзикл, яскраве «асорті» вокалу, хореографії та циркових номерів. В Україні цирк завжди був популярним. Ми вирішили циркові виступи об'єднати з естрадою, балетом і вокалом...

Спочатку навіть не вірилося, як можна поєднати спів і цирк, ще й здивувати цим глядача. Та коли під куполом цирку свій номер показували гімнасти на трапеції і при цьому співали у мікрофон, зал просто ахнув (за таке видовище можна пробачити і півгодинну затримку з відкриттям шоу). Так само в новинку сприйняли глядачі виступ акробатів, де головною була жінка, а не чоловік, тобто вона тримала парубка на своїх плечах і ногах під час виконання трюків, хоча зазвичай цирковий номер будується по-іншому. Самі ж організатори дійства назвали його «Comedy crazy show». І справді, сміх, лоскотання нервів, переживання за артистів і усмішки на обличчі всім гарантовані.

Ідея поєднання цирку з естрадою у перших глядачів шоу викликала полярні враження: одним — сподобалася, інші — не в захваті. Чим завершиться такий експеримент, побачимо згодом. Поки новатори розраховують, що такий цирк сподобається як дорослим, так і дітям.

— Створення концерт-залу шляхом об'єднання сцени та цирку створило цирк для дорослих та віддалило його від дітей, — вважає глядач Юрій. — Таке віяння моди частково позбавило малечу розваг. Далеко не кожній дитині буде зрозумілим та цікавим те, що показують на сцені концерт-залу. Ті, хто виріс на колишньому ще радянському цирку і хоче поринути у вир щастя і розваг, можуть відвідати сучасний «дорослий» цирк, а для малечі раджу традиційні циркові вистави, добрі та по-справжньому дитячі...

У майбутньому в новому концерт-залі планують не тільки циркові вистави, а й покази мод, ярмарки, міжнародні виставки і навіть розглядають можливість робити телезйомки. Акцент на дорослість очевидний, але для артистів цирку головне — мати свого глядача, а публіці — чи то дорослим, чи то дітям, — отримувати від цього задоволення.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: