Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Я – Куїнджі»

У Маріуполі зробили фотоаналогії на роботи відомого пейзажиста
16 грудня, 2015 - 17:00

2015-й у Маріуполі минув як Рік Архипа Куїнджі — на честь 175-річчя відомого живописця. Знакова річниця підштовхнула активну молодь міста, а саме учасників громадської організації студентів-політологів з Маріупольського державного університету під назвою Ліга політологів-міжнародників «Дипкорпус», до створення оригінального проекту «Я — Куїнджі».

«Ми з друзями придумали фотоконкурс, у рамках якого фотографи робили фотоаналогії на відомі картини Куїнджі», — розповідає «Дню» керівник Ліги політологів-міжнародників «Дипкорпус», студентка ІІІ курсу МДУ Анастасія Магомедова. Але мета проекту насправді ширша. «По-перше, ми хотіли таким чином залучити молодь до мистецтва, — каже Настя, — а по-друге, ще раз нагадати про те, що Маріуполь — це не тільки промислове місто і прифронтова зона, а також культурне місто. Нас дуже турбує імідж міста в розрізі України».

«Молодь хоче популяризувати творчість нашого художника Архипа Куїнджі і художній музей його імені, який є в місті і про який, на жаль, мало знають навіть самі маріупольці», — додає експерт конкурсу, керівник місцевого фотоклубу «Вітамін», волонтер Дмитро Чичера.


СЕРГІЙ ЗАЙЦЕВ. «ЗИМОВИЙ ЗАХІД СОНЦЯ» / ФОТО ЄВГЕНА СОСНОВСЬКОГО

«Людина, яка робить фотоаналогію, намагається проаналізувати творчість майстра, зробити щось схоже, і таким чином сама стає трохи Куїнджі», — пояснює Настя. «Зібрали орієнтовно 200 робіт — у конкурсі взяли участь і учні фотошколи, і члени фотоклубу «Вітамін» (який, до речі, в останні три роки входить до п’ятірки кращих фотоклубів України), і просто любителі фотографії з усього міста», — розповідає Дмитро. Учасники студентської громадської організації та експерт-фотохудожник Дмитро Чичера відібрали з 200 надісланих робіт 12 кращих. Дмитро пояснює: «Поставили завдання — фотографії повинні бути сучасним прочитанням класичної картини. Наприклад, у роботі Євгена Сосновського військовий стоїть на тлі степу. Зараз це частина нашого життя, враховуючи, що Маріуполь — місто прифронтове. Дві роботи — натюрморти, хоча в Куїнджі домінують пейзажі. Але натюрмортом передали настрій самої картини».

Зараз кращі конкурсні роботи представлено в маріупольському Художньому музеї імені Архипа Куїнджі. Пізніше всі фото будуть продані на благодійному аукціоні, кошти з якого направлять на розвиток музею. Виставка триватиме до 27 грудня.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: