Взагалі ж лексикон у «мультяшної» Масяні на кшталт Еллочки-людожерки. Найбільш ходові її слова — «типа», «козел», «по- любому» та інші з цієї серії, а її слова, чи, точніше, модні вислови: «Автолюбитель, стой! Стой, Автолюбитель!», «Зачем ты мне принес эту дуру?», «Ну, что, оттопыриваешься? Да?», «А у тебя нет такой штучки?», «А я себе модем купила!» — цитують тінейджери та студенти, їхні батьки і навіть бабусі. У чому ж секрет найпопулярнішої дівчини Росії, яка паралелепіпедом свого могутнього тіла скинула з цієї вершини саму Анну Курникову? Напевно, у харизмі. Вона — прапор уже нового покоління, а її життєва позиція — це цинізм, помножений на вульгарність та веселе марення наркотичного сп’яніння. Словом, Масяня — нормальний постмодерністський тінейджер, яких навколо тисячі. Попит народжує пропозицію, він «родив» Масяню. Їй не потрібен «дідусь» Сорокін з його нафталіновою жовчю та «бабуся» Ахматова, яку він цією жовчю поливає. Навряд чи їй точно зрозуміло, що ховається за абревіатурою СРСР. Вона там не жила, їй це нецікаво, так само, як американцям нецікаво знати, що, крім росіян, у колишньому Радянському Союзі жили й інші народи. Вона нічого не аналізує і ні в кому не має потреби. Її характеристики людей та подій подобаються цим самим людям, які щодня спостерігають ті ж самі події.
Загалом, причина її шаленого успіху цілком тривіальна. Молодь впізнає у ній себе сьогоднішню, дорослі — нереалізованих учорашніх. Сторінка з мультиками про Масяню входить до п’ятірки (!) найбільш відвідуваних сайтів СНД, пропустивши вперед тільки кілька новинних та обігнавши в рейтингу всі музичні та ігрові. Її «загружають» втричі більше, ніж читають анекдоти! Ну і книги, звичайно. Покоління «Yo!» від книг якось відвикло. Не до цього.
Як і в інших дітей, у неї є батьки. Щоправда, тільки тато, пітерський художник Олег Куваєв. Він і сам не пам’ятає, коли придумав свою красуню. Спочатку це було просто хобі, яким він розважав себе і друзів, але лише потрапивши в Інтернет, Масяня «ожила», отримала численних і вірних шанувальників і стала додавати «татові» масу клопоту. Із звичайного хобі процес створення мультфільму перетворився на важку, майже 24-годинну роботу. «Скоріше сюжети знаходять мене... їх навалом навкруги. Не встигаю все запам’ятовувати...», — говорить Олег, коли його запитують, де він черпає натхнення. Зараз він тільки розвиває професійну студію, щоб Маська, як він її любовно називає, частіше з’являлася перед очима нетерплячого глядача. Він упевнений, що мультфільми про Масяню — це не дитяче видовище і відмовляє батьків показувати їх дітям. Але щоб діти теж не залишалися обділеними, Куваєв планує створення нового, але вже доброго серіалу. До речі, озвучує всі ролі автор сам. А вражаюча інтонація народилася сама по собі. «За принципом, щоб самому цікаво було». На його Інтернет-пошту надходять тонни відгуків, як гнівних: «Навіщо ви показуєте таку чорнуху», так і нескінченно доброзичливих: «У Масяні я знайшла собі кращу подругу», «Благаю, продовжуйте знімати свій серіал, як нам без Масяні?!». І дійсно, без неї вже ніяк. Коли з’являється зовсім нова форма прояву таланту (в літературі, живописі, дизайні — де завгодно), це вражає і зачаровує. Чи принаймні привертає увагу. Закони, як відомо, приймаються більшістю. А більшість, принаймні віртуальна, голосує за Масяню. «Не зря же я себе «модем купила!»