Погана погода, рахунки на кредитній картці й неможливість прийняти правильні рішення роблять понеділок найбільш похмурим днем.
Зима, довгі ночі та на додаток до всього — ваше рішення кинути курити щойно опинилося у відрі зі сміттям, в той час як ви намагаєтеся оговтатися від стресів повернення до роботи. Еге ж, знайомий стан? Давайте разом шукати щось позитивне. Наприклад, чи знаєте ви, що «сумним понеділком» назвав психолог найбільш гнітючий день у році — 22 січня. Цей день виділив лікар Кліфф Арнолл, психолог і колишній викладач Університету Кардіффа, який використав математичні рівняння, щоб винести свій вирок, пише inopressa.ru. Вчений прийшов до висновку, що люди, найбільш імовірно, піддаються смутку в останній повний тиждень січня через поєднання поганої погоди, боргів, зроблених на Різдво, і зміну прийнятих під час свят рішень. І в його гіпотези, схоже, є певні підтвердження.
Філіп Ходсон, член Британської асоціації психотерапії, заявив: «Гірший день — понеділок, є різні ознаки того, що це найбільш важкий день тижня. Наш організм налаштований на 25-годинний цикл, і коли ми добираємося до кінця тижня, ми пізніше лягаємо спати. Через це нам важко вкластися в неділю, тож ми прокидаємося сердитими. Це також пов’язано з даною порою року — нас менше задовольняє власний зовнішній вигляд, тому що ми бенкетуємо».
Прес-секретар Громадської організації самаритян Кейт Редуей додала: «Прикро, що кожна п’ята людина в Британії перебуває в депресії, а ця пора року особливо складна, тому що люди в боргах після свят, і їм важко повернутися до робочої рутини, коли вдень темно».
Підняти настрій можна, «гуляючи» по інтернету, наприклад, зайшовши на спеціальний сайт, створений з метою здолати нудьгу — www.beatbluemonday.org.uk. Розміщені на ньому пропозиції прості: зробіть фізичні вправи, поговоріть з ким-небудь про свої проблеми, сядьте з хорошою книгою і келихом вина, відправтеся у заміську прогулянку або зробіть пробіжку...
— Сядьте приблизно на 15 хвилин і напишіть, скажімо, три причини, за які вам потрібно відчувати вдячність, — рекомендує лікар Стівен Джозеф, психолог з Університету Варвіка. — Наприклад, можна зазначити, що ви вдячні за своїх друзів і час, проведений з ними, вдячні за своє здоров’я, вдячні за подарунки, отримані на свята. Є ряд експериментальних досліджень, які показують, що вправи вдячності — виділення декількох хвилин в день для думок про те, за що ви повинні бути вдячні, — в довгостроковій перспективі можуть підняти людям настрій. Вони стають щасливішими.
Почніть день з хорошого сніданку, тому що, говорить дієтолог Фіона Хантер, він допоможе створити вам хороший настрій. Здоровий, збалансований сніданок допомагає налаштуватися на грядущий день. Він знижує рівень стресу і допомагає ясно мислити, посилюючи концентрацію і інтелектуальну діяльність, допомагає впоратися з ранковим поспіхом. Він запобігає депресії і перепадам настрою.
По дорозі на роботу ряд заходів, запропонованих RAC Foundation, допомагає продовжити боротьбу з нудьгою. Вони пропонують робити потягування і вправи для плечового пояса, якщо ви застрягли на світлофорі, замість того щоб скреготати зубами на інших водіїв і кричати на них. Вам пропонують розслабитися, пропускаючи інших водіїв на місця, що звільнилися, замість того щоб суперничати з ними...
Десять способів перемогти нудьгу:
1. Обов’язково встаньте, одягніться і постарайтеся мати гарний вигляд — не відмовляйтеся від макіяжу.
2. Складіть список своїх знайомих і вашого позитивного впливу на їхнє життя.
3. Робіть фізичні вправи — вони змінять ваш настрій.
4. Пам’ятайте, що сьогодні «сумний понеділок» — нудьгуєте не лише ви.
5. Зробіть вправу вдячності — витратьте 15 хвилин, щоб пригадати три речі, за які ви вдячні, наприклад за ваше здоров’я, Різдво і друзів.
6. Купіть джерело додаткового освітлення — це допоможе тим, хто взимку схильний до депресії через недостачу світла.
7. Постарайтеся дотримуватися часу відходу до сну.
8. Спробуйте мислити, як опозиційна партія, — тобто змінити звичну точку зору.
9. Спробуйте почитати хорошу книгу, потягуючи келих вина.
10. Здійсніть поїздку до Індії або Австралії, або хоча б помрійте про подорож в екзотичні країни.