Практично всі цитрусові благотворно впливають на наш організм і нервову систему. Хоча мандарини й у свіжому вигляді чудові на смак, з їхньої кисло-солодкої м’якоті виготовляють соки, джеми, варення, компоти. А от із запашної мандаринової цедри отримують ефірну олію, яку використовують у кулінарних і парфумерних цілях.
Олія мандаринів, що має кислуватий, прохолодний, легкий аромат, благотворно впливає не лише на здоров’я, а й на нервову систему. Споживання олії відповідно до розпоряджень лікарів поліпшує кровообіг, гармонізує травлення, полегшує перебіг вагітності, пише pravda.ru. За зовнішнього вживання вона є водночас розслаблюючим засобом і допомагає сконцентрувати увагу, поліпшує пам’ять і позбавляє нудьги й депресії, характерної для зимового періоду.
Крім того, мандарин належить до афродизіаків — засобів, що збуджують сексуальний потяг. Вдихання його аромату сприяє гармонії в сексуальних стосунках, допомагає закоханим налаштуватися на одну хвилю, усуває навіть фригідність та імпотенцію.
Для більшого романтичного й еротичного ефекту фахівці з ароматерапії рекомендують використовувати суміш олій мандарина з евкаліптом і корицею або туєю й мигдалем. При цьому всі інгредієнти треба брати в дуже невеликій кількості та змішувати в рівних пропорціях. Користуватися цим чудодійним еліксиром можна як звичайними парфумами.
А ще з мандарина готують справжнісіньке «приворотне зілля». Професійні маги рекомендують подрібнити мандаринові шкуринки, залити їх гарячою водою й поставити в кімнаті, де ви збираєтеся прийняти коханого, наприклад, у вашій спальні. Пахощі з посудини з ароматичним зіллям зведуть вашого обранця з розуму...
Про цілющі властивості лимона людям було відомо з дуже давніх часів. Його вживали не лише для лікування від застуди, а й від багатьох інших хвороб. Як стверджує сучасна медицина, цей цитрусовий зміцнює імунну й кровоносну систему, активізує обмін речовин, поліпшує стан шкіри, волосся й нігтів, позбавляє зайвої ваги, насичує організм вітамінами й омолоджує його.
В епоху середньовіччя існувало повір’я, що лимон захищає від зараження чумою та від зміїних укусів. Лимонним соком лікували рани, переломи, його вживали всередину при легеневих захворюваннях і отруєннях. Знахарі «прописували» лимон при туберкульозі, гастритах зі зниженою кислотністю, ревматизмі, подагрі, жовтяниці, цинзі, набряках і каменях в сечовому міхурі.
Сучасні медики радять полоскати водним розчином лимонного соку горло й рот при запальних інфекціях, а також робити примочки з лимонного соку при гангрені, геморої та грибкових ураженнях шкіри. Косметологи не випадково рекомендують протирати обличчя лимонною водою або лосьйонами, до складу яких входить лимон, — вони чудово відбілюють шкіру.
Корисно щодня з’їдати по декілька кружалець лимона або пити чай з лимоном. Це підвищує опір організму, захищає від стресів. Можна порадити такий рецепт приготування тонізуючого напою: вичавлений сік трьох лимонів змішайте з трьома столовими ложками меду й випийте залпом. Таке питво чудово відновлює сили, знімає втому після важкої праці.
Можна скористатися й рецептом «еліксиру молодості», поширеного у жителів Туреччини та Болгарії. Змішайте лимонний сік із соняшниковою олією та медом у пропорції 1:2:0,5 і вживайте щодня натщесерце по одній чайній ложці.
При початкових формах гіпертонії, жіночих недугах і проблемах зі щитовидною залозою вживайте такий засіб: половинку лимона, натертого зі шкуринкою, змішайте з цукром і вживайте по чайній ложці тричі на день.