Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як правильно збирати багаж?

3 червня, 2008 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Бувалого мандрівника завжди можна пізнати за тим, яку кількість сумок він бере з собою в дорогу. Чим менше речей, тим краще, оскільки лише так можна влаштувати собі щасливі й дешеві канікули, пише TuurGenius.ru. До речі, дуже великий обсяг багажу, відеокамера і надто змучений вигляд можуть установити міцний бар’єр між вами і населенням країни, в яку ви збираєтеся відправитися. Та й сам відпочинок виявиться зовсім не таким приємним, як ви задумували. А ось «похідний мінімум» цілком спроможний забезпечити абсолютну мобільність і свободу дій, а також звільнить вас від небезпеки втратити багаж.

Як же вмістити масу необхідних речей в один невеликий рюкзак або валізку? Відповідь напрошується сама собою: беріть якомога менше.

Для початку розкладіть усе, що ви вважаєте корисним, і критично погляньте на кожний предмет. Тільки не задавайте собі питань типу: «А чи буду я це використовувати?» Звичайно будете, але як часто і наскільки ефективно?

Наприклад, збираючись у турне Європою, подумайте, чи варто брати з собою маску і ласти для плавання в Адріатичному морі, якщо після цього вам доведеться тягнути їх через швейцарські Альпи. Складаючи речі, варто розміркувати про те, без чого ви можете обійтися.

До речі, тривалість мандрівки при зборах абсолютно не важлива. Три тижні чи три місяці — кількість речей все одно буде однакова. Трапляється так, що відправляючись на літній відпочинок, мандрівники беруть із собою мало не річний запас лез, пінки для гоління чи дезодоранту.

Не варто так ускладнювати собі життя. Сьогодні знайти подібні дрібниці можна в будь-якій точці світу. Не думаєте ж ви, що в крамницях Болгарії не продають зубну пасту, а в ПАР ніхто не користується гігієнічними серветками? Упаковувати рюкзак (чи валізу) варто лише на дві третини, залишивши місце для сувенірів і продуктів на випадок пікніка. Як правило, найбільшу частину простору в дорожній сумці займає одяг. Досвідчені мандрівники беруть із собою лише необхідний мінімум.

Звичайно, в цьому випадкові прати речі доводиться частіше, однак це не стане великою проблемою, бо гаряча вода і порошок є в будь-якому готелі чи пансіонаті. Візьміть із собою лише найзручніший одяг. Найкраще той, який швидко сохне і не вимагає ретельного прасування. Про вечірні сукні можете не турбуватися. Як правило, влітку оперні театри, концерт-холи й інші культурні заклади не пред’являють особливо суворих вимог до зовнішнього вигляду відвідувачів. Цілком досить того, що ви одягнуті чисто, охайно і пристойно себе поводите.

Коли ви визначитеся із вмістом рюкзака, влаштуйте йому й собі невелике випробування перед початком мандрівки. Запам’ятайте, що носити багаж самостійно доведеться набагато частіше, ніж ви думаєте. Тому, поки ще є час до початку відпустки, упакуйте речі і спробуйте хоча б годину прогулятися рідним містом з дорожньою сумкою на плечі. Якщо навіть така невелика екскурсія знайомими місцями далася нелегко, повертайтеся додому і ще раз перегляньте весь похідний набір.

Газета: 
Рубрика: