Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як робити гроші?

Американські вчені дійшли висновку: люди, у яких пошкоджено відділ мозку, що відповідає за емоції, краще за інших уміють заробляти...
1 серпня, 2006 - 00:00
МАЛЮНОК ІГОРЯ ЛУК’ЯНЧЕНКА

Легенда свідчить, що класики американської літератури Френсіс Скотт Фіцджеральд і Ернест Хемінгуей остаточно полаялися, посперечавшись через різницю в поглядах на багатіїв. Фіцджеральд сказав, що «дуже багаті люди не схожі на нас із вами». Хемінгуей цинічно зазначив, що, мовляв, «звичайно, адже у них більше грошей». Наука довела, що Фіцджеральд був ближчим до істини.

БАГАТІ ЗДІБНОСТІ

Багатство дійсно передається у спадщину. Причому для цього зовсім необов’язково народитися в родині Ротшильдів. Для цього просто потрібне невелике ушкодження мозку. Американські вчені дійшли висновку, що люди, в яких ушкоджений відділ мозку, що відповідає за емоції, краще за всіх інших уміють робити гроші. Просто тому, що абсолютно не бояться ризикувати. Елементарна гра на гроші в ході дослідження показала, що навіть програш їх не зупиняє. Коли їхні більш обачні і, прямо скажемо, здорові конкуренти завмирають у нерішучості, вони роблять ставки й виграють, демонструючи поведінку, зовсім не властиву ординарним людським особам. І дійсно, таких екстравагантних мільйонерів, як Говард Г’юз, який роками не голився і не знімав гумових рукавичок, або Говард Маршалл II, що одружився зі стриптизеркою утрічі молодшою за себе і відписав їй своє багатство, мало хто вважатиме посередностями. А дехто, страшно сказати, так і зовсім без клепки. Проте тих, хто мріє розбагатіти менше не стає. Мало що там твердить наука. Якщо вірити вченим, багато їсти й спати також шкідливо...

БАГАТІ МОЖЛИВОСТІ

Способів розбагатіти існує безліч. Остап Бендер, наприклад, знав чотириста відносно чесних способів. Але в часи великого комбінатора ще не існувало інтернету. Якби Бендер забив для пошуку що-небудь на зразок «як стати багатшим?», то озброївся б ще, як мінімум, двома рекомендаціями: по-перше, потрібно розповсюджувати продукцію типу «Гербалайф» (досі знаходяться добровольці!), а по-друге, читати самовчителі та інструкції з інтернет-магазинів (вони тут просто пачками). Якщо ви все це вже спробували і поки що ще вірите друкованому слову, можу порадити ще декілька способів.

1. Виграти в лотерею

Між іншим, не так давно в Небрасці один щасливчик виграв 365 мільйонів доларів. У цій казковій країні — Небраска — лотерейні автомати встановлено в кожній крамниці, закусочній і заправній станції. Шанси вгадати всі шість заповітних номерів приблизно 1 до 146 мільйонів. Але народ вірить у диво — підраховано, що в щілини автоматів влітає в середньому 29 монеток за секунду.

2. Вдало одружитися (вийти заміж)

Чому б і ні? Про ексцентричного старця Говарда Маршалла II і стриптизерку Анну Ніколь Сміт я вже згадувала (див. вище). Щоправда, пані Сміт ось уже 11 років не може добратися до своєї спадщини. Рідний син мільйонера виявився скнарою і затягав бідолаху по судах.

3. Знайти скарб

Є така професія: шукач скарбів. Відмітні ознаки: тижнева щетина, зацькований погляд і металошукач у руках. Місце проживання: покинуті церковки та розселені старі будівлі. Мінуси професії: нечиста сила, яка охороняє скарби, і гнилі перекриття в історичних спорудах.

4. Винайти що-небудь новеньке

Як, наприклад, швейцарський винахідник Жорж де Местраль, який вигадав застібку — «липучку». Перед тим як ощасливити світ, він вісім довгих років намагався повторити будову реп’яха і сам не помітив, як розгубив усіх своїх друзів.

5. Накопичити мільйон, відкладаючи із зарплати

З усіх вищеперелічених — це найбільш фантастичний спосіб розбагатіти.

ХТО СПРОМОЖНИЙ СТАТИ МІЛЬЙОНЕРОМ?

Думка бізнесмена Євгена Чичваркіна (понад три тисячі крамниць в усьому СНД. Обіг компанії за 2005 рік — 2,5 млрд. доларів, у 2,7 разу більше, ніж за попередній):

— Досягнути успіху в бізнесі може практично будь-яка людина. Якщо здібності бути чесним і не лінуватися вважати особливими, то так, для того щоб розбагатіти, потрібні особливі здібності. Головне, що необхідно людині, яка бажає розбагатіти, — це чітке розуміння свого споживача і кінцевої мети своєї діяльності. А успіху не існує. Є лише робота мозку...

На думку аналітиків, секрет успіху Чичваркіна передусім і в самому лідерові, і в його епатажних знахідках у галузі піару. Показові так звані корпоративні «листи для внутрішнього користування», підписані Євгеном Чичваркіним, головою ради директорів компанії «Євросеть», які регулярно «просочуються» в інтернет. «Я вас НЕ люблю за НЕпривітність, совкове хамство і суворі пики, що дивляться в підлогу» — це одна з найбільш м’яких цитат.

ТРУДІВНИКИ ЗБАГАЧУВАЛЬНОЇ ФАБРИКИ

Канадський підприємець Кайл Макдональд зумів поміняти звичайну канцелярську скріпку на будинок. Звичайно, не у прямому розумінні, а використовуючи ланцюг майже рівнозначних обмінів через інтернет. Спочатку червону скріпку він поміняв на кулькову ручку в формі риби. Її — на дверну ручку, а ту — на похідний примус. Примус змінився зламаним електрогенератором, який тут же конфіскували пильні канадські пожежники. Тут обмін трохи загальмувався, але Кайл не лише повернув генератор, але і обміняв його на пивну бочку з неоновою вивіскою «Бадвайзер». Бочку не брали, поки Кайл не запропонував її як набір для вечірок «Зроби сам». Діджей Майкл Баррет тут же віддав за бочку снігохід. Заповзятливого канадця показали на ТБ, і йому тут же вручили за снігохід тур у Скелястих горах Британської Колумбії. Зібрався було мандрувати — запропонували мікроавтобус, а за нього — контракт із правом запису в професійній студії. Незнайомка з Арізони за студію запропонувала жити в її будинку рік.

За рік життя — вечір із рок-зіркою Елісом Купером. За вечір — дуже рідкісний «водяний глобус» (скляна куля з блискітками у вигляді снігу). За іграшку актор Корбін Бренсен дав роль у новому фільмі. Нарешті — щасливий фінал! Кайлу запропонували власний будинок у містечку Кіплінг, провінції Саскачеван, у обмін на право зйомки.

БРОКЕРКА З ДОМОГОСПОДАРОК

Гадаєте, у 83 роки потрібно думати лише про душу? Все своє життя Інгеборга Моотц була простою домогосподаркою. Якось жартома заявила чоловікові, що почне грати на біржі, якщо їй бракуватиме грошей. За півроку чоловік помер, залишивши акції однієї німецької компанії на 40 тисяч марок. 83-річна Інгеборга вирішила, що це знак згори: «Я сказала собі: з цієї тисячі акцій я повинна зробити мільйон». За 1997 рік її майно виросло на 100 відсотків, за 98-й — уже на 130! «Все моє майно зроблене на єдиному простому трюку. Я не вкладаю гроші ні в інвестиційні фонди, ні в банківські накопичувальні програми. Я просто купую акції та продаю їх». Сьогодні в Інгеборги близько 500 тис. євро. Але вона думає про мільйон.

www.izvestia.ru
Газета: 
Рубрика: