Перше правило: вистояти в умовах українських слідчих ізоляторів та в’язниць здатна вольова людина. Авторові книжкової новинки «Як вижити у в’язниці», його цінним практичним порадам, а також правдивій розповіді про «паралельне» в’язничне життя можна довіряти: художньо-публіцистичну повість він написав у місцях, не дуже віддалених. За грати Андрій Кудін, письменник, викладач філософії українського державного університету фізичного виховання та спорту потрапив через підозру в організації замовного вбивства у вересні 1997 року. Його пристрастю були китайські бойові мистецтва, він навіть тренувався в Академії бойових мистецтв при монастирі Шаолінь, але, як відомо, проти лому...
Як твердить батько автора, професор Інституту педагогіки та психології Академії педагогічних наук В’ячеслав Кудін, у слідчому ізоляторі потрібні свідчення із сина «вибивали» жорстокими побоями. Через півроку, проведених у стінах РВВС Московського району, КПЗ на Подолі та Лук’янівської в’язниці, Андрій переніс дві операції з видалення пухлини мозку, ставши інвалідом другої групи. Професор переконаний, що арешт був спробою натиснути на нього, на той час члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Зайвий аргумент на користь цієї версії — невдалий автомобільний наїзд на В.Кудіна неподалік від київської Бессарабки.
Як сказав «Дню» В’ячеслав Кудін, який утратив під час ув’язнення матір і дружину, Андрій у суд не подавав із тієї причини, що свідків справи, по суті, не було, а причетні до цього міліціонери звільнені з колишніх місць роботи. За словами В.Кудіна, він боїться за сина, якого, можливо, чекає третя складна нейрохірургічна операція. До того ж книжка задумувалася не для зведення особистих рахунків, але з метою привернути увагу громадськості до незахищеності громадян України та безкарності представників закону. Реакції на скандальну книгу з боку силовиків, сказав він, поки що не було. Однак, як стало відомо «Дню», повість «Як вижити у в’язниці» викликала небувале зацікавлення в стінах українського парламенту.