Історія цього колективу почалася з ансамблю «Класик» у стінах Національної опери України. Ініціатором і художнім керівником ансамблю, що поступово трансформувався в академію, стала ентузіаст мистецтва танцю Альвіна Георгіївна Кальченко, в минулому чудова балерина, нині відомий педагог, яка виховала цілу плеяду чудових танцівниць, які виступають не лише в Україні, але й за кордонам. Серед її учениць такі відомі балерини, як Олена Філіп’єва, і Тетяна Голякова, а також яскрава солістка Ольга Кіфяк.
Академія балету — певною мірою альтернатива хореографічному училищу, що випускає виключно артистів балету. Тут же починаючи з дитячих років навчають і тих, хто мріє про сцену, й тих, хто сподівається набути грації фотомоделі, і тих, хто просто любить танець, але не пов’язує його зі своїм професійним майбутнім. Одне з найважливіших завдань академії — розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей, а також розвиток творчих зв’язків між хореографічними колективами й виконавцями різних країн світу. Віковий ценз учнів і студентів академії — від 4 до 22 років.
2002 року Академія виступила організатором Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю хореографічного мистецтва «Танець без меж», в якому беруть участь професійні та любительські школи Харкова, Львова, Одеси, учні Київського хореографічного училища, Київської муніципальної академії танцю, молодіжного театру танцю «Кияночка», які пропонують на суд журі як класичну хореографію, так і сучасні стилі.
Зі значним багажем досягнень Академія балету підійшла до свого 15-річчя, якому й був присвячений благодійний концерт «Прекрасний світ танцю». Після блискучого «Прологу» в постановці А. Кальченко, в якому заявили про себе всі учасники концерту, відкрили програму найменші — чотири-п’ятирічні артисти, які виконали «Гуцульський танець». Їхній зворушливий виступ розчулив та захопив публіку як і старалися крихітні танцівники (клас Людмили Володько), які невдовзі стануть майбутніми артистами. На концерті крім учнів і студентів виступили численні гості, серед яких вихованці Харківської хореографічної школи, міланського відділення Академії балету, київської хореографічної студії «Форс», лауреати конкурсів «Танець без меж», «Танець ХХІ століття», ім. Сержа Лифаря, а також солісти Національної опери — Ольга Кіфяк, Олена Боярко, Андрій Писарєв, Василь Богдан. Номери програми були вистроєні режисером Дмитром Черепюком так, щоб продемонструвати все різноманіття танцювальних стилів, які опановують юні танцівники в процесі навчання. А завершував концерт номер «Юність балету» в постановці Валерія Парсегова.