Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ювілей НЛО

26 липня, 2007 - 00:00
МАЛЮНОК IГОРЯ ЛУК'ЯНЧЕНКА

Організатори фестивалю в американському місті Росвелл у штаті Нью-Мексико, де 60 років тому сталася аварія неопізнаного літаючого об'єкта, влаштували торжества, повідомляють РІА «Новости». Місцеві жителі впевнені, що в околицях їхнього міста зазнав аварії космічний корабель інопланетян. А скептики ж упевнені, що на землю впав метеозонд або те, що випробовували військові, але ніяк не свідчення існування неземної цивілізації.

До речі, події 60-річної давнини, відразу після перших повідомлень про аварію в околицях Росвелла, почали обростати вигаданими подробицями. Місцеві власті по всій Америці в липні 1947 року отримали велику кількість повідомлень про бачені й навіть знайдені НЛО. Як видно з розсекречених архівних матеріалів ФБР, у багатьох випадках літаючі тарілки мали земне походження. Десь за космічний корабель прибульців приймали метеорологічні зонди або літак. В якихось випадках люди знаходили елементарні підробки.

КОРАБЛІ ПРИБУЛЬЦІВ

В одному з розсекречених звітів ФБР від 11 липня 1947 року зазначається, що в бюро звернувся сержант Лоніс із поліцейського департаменту міста Лаурель (штат Меріленд), який розповів про результати експертизи знайденого «літаючого диска». Сержант повідомив, що вивчив «літаючий диск». Він розповів, що диск був зроблений із знака-емблеми компанії Gulf Oil і кришки сміттєвого бака, які були пофарбовані алюмінієвою фарбою», повідомляється в звіті ФБР. Конструкцію доповнювала батарейка, лампочка від ліхтаря та електричний дзвінок.

У той же день, тільки вже в штаті Айдахо, у двір жительки міста Твін Фоллс о 02.45 ночі влетіла «літаюча тарілка», яка, як потім встановили експерти, також мала земне походження. Для її виготовлення, як зазначається в звіті ФБР, були використані звичайні музичні тарілки, пластик і проводи. На одній з частин муляжу був напис англійською мовою «Перевірено». Знахідку відправили в поліцейську дільницю і сповістили про інцидент місцевих військових. Ці і аналогічні повідомлення у великій кількості з'явилися в звітах ФБР після подій початку липня 1947 року.

Хронологію подій можна з легкістю відновити за публікацією від 9 липня 1947 року місцевої газети Roswell Daily Chronicle.

У середині червня 48-річний Мак Брейзел та його восьмирічний син Вернон знайшли приблизно в 11 кілометрах від будинку на ранчо яскраві уламки «зі смужок гуми, фольги й жорсткого паперу». Тоді Брейзел поспішав і не надав значення побаченому, однак, 4 липня він повернувся до того місця, де бачив уламки і зібрав їх.

Наступного дня, відправившись у місто продавати вовну, він почув про якийсь диск, який впав в околицях міста. Тоді Брейзел поділився знахідкою з шерифом Джорджем Вілкоксом. Шериф у свою чергу зв'язався з представниками військової бази в Росвеллі. Місцеві військові, шериф і Брейзел відправилися на ранчо, де спробували зібрати уламки в одне ціле, але в них нічого не вийшло. Потім майор розвідки з 509 бомбардувальної групи Джессі Марсел відвіз уламки на базу. Трохи пізніше вони були переміщені з бази. Як повідомляє газета, раніше Брейзел уже знаходив на ранчо два впавших метеорологічних зонди, «однак те, що він знайшов цього разу, зовсім не нагадувало зонди». Після оголошення Брейзелом про знахідку, США облетіла звістка, що в Нью-Мексико зазнав аварії інопланетний корабель.

Командуючий базою полковник Вільям Бланкард, відповідаючи на численні запити преси, випустив прес-реліз, в якому повідомлялося, що знайдені уламки потерпілого катастрофу диска. Цим він фактично підтвердив версію ЗМІ про аварію літаючої тарілки. Однак буквально через кілька годин після появи цього прес-релізу, від генерала Роджера Рамі з Форту Уорт у штаті Техас надходить друге повідомлення для преси. У ньому зазначається, що офіцери в Росвеллі переплутали і насправді знайдені уламки раніше були метеозондом і його радіолокаційним відбивачем — пристрій у вигляді двох металевих пластин фольги, що перехрещуються. Експерти до цього дня сперечаються про те, що ж саме впало 60 років тому на ранчо недалеко від Росвелла.

ПОДРОБИЦІ ДЛЯ... РОМАНТИКІВ

Багатьох, заява військових влаштувала. Тим більше, що вся офіційна інформація, яка стосувалася інциденту, надалі повністю заперечувала факт падіння космічного корабля прибульців. Проте скептикам протистояли не менш активні прихильники теорії існування неземних цивілізацій. Група активістів із Сіетла (штат Вашингтон) стверджує, що є обставини справи, які підтверджують, що в Нью-Мексико не тільки розбився корабель прибульців, але загинули і його пілоти.

За їхніми даними, у 1947 році в Росвеллі існувало похоронне бюро Баллард, яке обслуговувало військову базу. Молодий співробітник Гленн Денніс, ще до того, як було оголошено про знахідку літаючого диска, отримав із бази кілька телефонних дзвінків. Його запитали, чи не знайдеться в похоронному бюро трун невеликого розміру, що герметично закриваються, а також попросили дати рекомендації про те, як зберегти тіла, які розкладалися вже кілька днів? Денніс, не отримавши чітких відповідей на свої запитання, вирішив з'ясувати все сам і попрямував у морг при госпіталі на військовій базі, однак його силою примусили покинути будівлю. Така поведінка військових ще більше збудила уяву молодої людини, і наступного дня він зустрівся в одному iз кафетеріїв міста, з медсестрою військового госпіталю, яка була присутня при розкритті «кількох невеликих нелюдських тіл».

Під час зустрічі медсестра намалювала на серветці ці тіла. Однак це виявилася остання зустріч Денніса і медсестри, яку ніби через кілька днів перевели в Англію. Наступного дня після того, як 9 липня місцева преса розповсюдила повідомлення про знайдені уламки, практично всі, хто мав із ними справу, були або переведені на роботу в інших місцях, або просто зникли. Однак у 1979 році, через 42 роки після інциденту, Джессі Марсел — офіцер розвідки, який був одним із перших з офіційних осіб, що побачили уламки, розповів цікаві подробиці. Щодо матеріалу, який був знайдений на ранчо, він повідомив: «Цей матеріал не горів, він практично нічого не важив, він був не товщим фольги з сигаретної пачки, він не згинався». «Ми навіть намагалися зробити в ньому вм'ятину восьмикілограмовою кувалдою, але нічого не вийшло», — розповів Марсел.

Також сину Марсела, якого батько взяв із собою на місце, де були знайдені уламки, вдалося змалювати знаки, схожі на деякі символи, які були написані на уламках. Незважаючи на те, що хлопчику тоді було 11 років, він, як і раніше виступає із заявами про те, що в Росвеллі в 1947 році дійсно розбився космічний корабель прибульців.

На фестивалі в Росвеллі Джессі Марсел-молодший представить книгу про свого батька й про події 60-річної давності. «Знайдення зазнавшої аварії в Росвеллі літаючої тарілки — одне з найважливіших справ про НЛО», — пише в передмові Марсел-молодший. Незважаючи на велику популярність «росвеллської справи», за якою знімали науково-популярні й фантастичні фільми, писали книги й статті, першим свідченням у сучасній історії про НЛО стала зовсім інша справа.

Вважається, що першим у сучасній історії НЛО, а саме літаючу тарілку побачив у штаті Вашингтон Кеннет Арнольд. Тоді він побачив відразу дев'ять загадкових об'єктів, які переміщалися з великою швидкістю недалеко від вулкана Рейнір, вищої точки Каскадних гір. Саме після його свідчень з'явилися численні повідомлення про НЛО.

Газета: 
Рубрика: