Щоб подолати застуду та грип, вилікувати опік, а також впоратися з іншими прикрощами, не обов’язково бігти за ліками до аптеки. Варто зайти на кухню, приготувати, наприклад, бульйон або поритися в шафках — там повно натурального зілля, яке обов’язково вам допоможе подолати недуг, радить сайт smachno.ua.
1. Часник
Часник — перша річ при застуді й грипі. Борщ із салом і часником їли ще запорізькі козаки: навіть вони знали, що часник — чудовий антибактеріальний засіб. Секрет часнику — в речовині аліцин, яку він містить. До речі, саме завдяки аліцину часник і здобув собі славу «смердючої цибулини». Але цей аліцин, через який утворюється характерний запах часнику з рота, ефективно бореться з інфекціями й нежиттю. Тому часник радять їсти під час простуди й епідемій грипу.
Крім того, ця корисна «смердючка» має властивість розріджувати кров, завдяки чому позитивно діє на роботу серця. Якщо не хочете, щоб серце турбувало — їжте часник.
Краще часник їсти сирим, оскільки в процесі приготування аліцин руйнується й часник втрачає свої цілющі властивості. А непокоїтися з приводу запаху зайве: погодьтеся, краще вже пахнути часником, ніж лежати з температурою під 40С. А під час епідемії грипу й поготів запах часнику з рота стає ознакою хорошого тону.
2. Бульйон
Ще наші бабусі знали, що бульйон з курки допомагає боротися із симптомами простуди й грипу. Дослідження, проведені вченими Університету штату Небраска (США), свідчать, що курячий бульйон (звісно, натуральний, а не зварений з кубика) містить хімічні речовини, які зменшують запалення хворого горла. Ці речовини зупиняють рух білих кров’яних тілець, що викликають почервоніння й дертя в горлі, гортані й бронхах.
Інше дослідження, проведене цими ж таки вченими, свідчить, що бульйон також містить амінокислоту цистеїн, яка зменшує набряк носоглотки й бореться із застійними явищами. Як результат, лікує нежить. Тому пийте гарячий бульйон і будьте здорові!
3. Мед і лимон
Мед і лимон — також одні з найпопулярніших засобів від простуди й грипу. Насамперед вони допомагають зняти запалення горла. Чашка гарячої води з медом і лимоном заспокоює хворе горло й полегшує хрипоту при ларингіті.
Мед має протизапалювальні властивості й убиває бактерії. А лимон, крім того, що знімає запалення, насичує аскорбіновою кислотою, якої під час застуди дуже бракує в організмі. Подібний лимонад допоможе також зміцнити імунітет під час епідемії грипу. Крім того, як свідчать дослідження, мед також допомагає лікувати опіки — він прискорює процес загоєння ран.
4. Тонік
Британські вчені виявили, що усунути симптоми застуди можна за допомогою звичайного тоніка з натуральних інгредієнтів — гірко-кислого тонізуючого напою. Так от: гарячий тонік може позбавити від нежиті, чхання, вгамувати озноб і зняти втому, викликану недугою. Відчинив холодильник, знайшов тонік, підігрів, випив і все гаразд. Як то кажуть, дешево й сердито. Однак тонік — не єдиний дешевий і ефективний засіб лікування, який можна знайти в себе на кухні.
5. Лавровий лист
Лавровий лист добрий не лише як пряність. Чашка свіжозавареного лаврового листа позбавляє безсоння. Треба просто залити кип’ятком лавровий листок і дати йому трохи настоятися. Листки лавра мають наркотичний ефект, що викликає відчуття сонливості. Якщо ви знервовані й не можете заснути — шукайте в кухонній шафі пахучий лавр.
6. Сода
Харчова сода допомагає вилікувати болісні маленькі виразки в роті — вона нейтралізує кислоту в порожнині рота й таким чином сприяє загоєнню ранок. Для цього з щіпки соди треба двічі на день робити аплікації безпосередньо на виразки. Можна також розвести соду в половині склянки теплої води й полоскати рот. Однак майте на увазі, що сода містить багато натрію, який, у свою чергу, може підвищувати тиск і погано впливати на роботу серця. Тому харчова сода підійде в ролі ліків лише тим, у кого із серцем усе гаразд.
7. Петрушка
Якщо пожувати стебельце свіжої петрушки, то можна швидко усунути неприємний запах з рота.
У петрушці міститься багато хлорофілу, який нейтралізує бактерії, що викликають неприємний запах у ротовій порожнині.
Щоправда, це не означає, що якщо є петрушка, то не треба чистити зуби.
І від часникового запаху петрушка теж навряд чи вам допоможе.
8. Оливкова олія
Оливкова олія допомагає позбутися пробок у вухах.
Вуха просто слід закапати олією за допомогою піпетки. Кілька крапельок оливкової олії вистачить, аби пом’якшити сірку.
Але, на жаль, якщо у вас є якісь проблеми зі слухом — олія не допоможе. Тоді, хоч-не-хоч, доведеться йти до лікаря.
9. Оцет
Оцет прискорює процес загоєння синців. Тому пляшка оцту вдома стане в пригоді насамперед хуліганам. Однак, якщо ви просто десь вдарилися, можна також скористатися оцтом, а щоб зробити синець менш синім, змочіть в оцті вату й на годину прикладіть до гематоми.
10. Харчова плівка
Звичайна харчова плівка стане у пригоді при опіку. Плівка — це засіб, щоб уникнути зараження рани. Харчову плівку треба змочити під холодною водою й обгорнути рану до надання першої медичної допомоги.