Перший Одеський міжнародний кінофестиваль зазвучав потужним кіноакордом у культурному житті Порто Франка в липні минулого року. Цифри відвідуваності — 40 тисяч глядачів — говорять самі за себе. Тоді ж, на закритті новонародженого кінофоруму, його команда під президентством Вікторії Тігіпко і генерального директора Дениса Іванова оголосила дати наступного — 15—23 липня 2011 року.
Цього разу прогнозують збільшення зацікавлених у цікавому кіно глядачів до 60-ти тисяч. Їм треба буде проглянути понад 100 фільмів, включаючи конкурсну й численні позаконкурсні програми. Одна з новин ОМКФ-2 — Кіноринок. Це дуже корисна для виробників і баєрів подія потребує чималих зусиль і витрат від організаторів. Щоправда, як наслідок, правильно організований кіноринок приносить не лише моральні, а й матеріальні дивіденди.
Список конкурсних фільмів буде оголошено пізніше, він ще не до кінця зверстаний. Не так просто серед сотень картин вибрати кращі, та ще такі, що транслюють «всі види гумору» — адже саме це є ідеологією ОМКФ. Зате ім’я людини, яка очолить Головне журі, вже відоме. Це видатний польський актор Єжи Штур, якого лише ледачий глядач не пам’ятає як виконавця головної ролі у фільмі «Дежа вю». У його творчому архіві робота з такими метрами кінематографа, як Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі, Агнешка Холланд, Кшиштоф Кеслевський та ін.
За програмою спеціальних показів ОМКФ-2011 відбудуться одні з найбільш знакових подій фестивалю.
Спецпоказ «Броненосця «Потьомкіна» Сергія Ейзенштейга, який здобув широку глядацьку підтримку, в супроводі «живого» симфонічного оркестру отримає своє продовження не лише на знаменитих сходах, а й на Ланжеронівському узвозі. Цього разу на Потьомкінських сходах демонструватиметься відреставрований шедевр кіно експресіонізму — науково-фантастичний фільм Фріца Ланга «Метрополіс». А короткометражки знаменитого зачинателя ігрового кіно і спецефектів, Жоржа Мельєса, демонструватимуться на Ланжеронівському узвозі. Цей проект є творінням нащадків Мельєса: його онука Марі-Єлен Мельєс-Лерессі виступить у ролі конферансьє, а правнук — Лоурен Лерессі — стане тапером.
Шкода, звичайно, що українське кіно не може скласти здорової конкуренції в конкурсному показі, але організатори ОМКФ створили програму «Українська лабораторія», до якої ввійдуть уже зняті фільми кращих українських режисерів, що перебувають на стадії виробництва: від Михайла Іллєнка до Володимира Тихого.
Продовжить своє успішне існування Кіношкола, де можна буде побувати на майстер-класах провідних кінематографістів світу.