Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Замість Леніна... піаніно

Його поставили в містечку Гнівань, що недалеко від Вінниці
4 листопада, 2020 - 09:46

Свого часу в містечку було аж два пам’ятники Леніну. Один — розташовувався на вулиці Перемоги, інший — у центрі, на вулиці Соборній. Обидва монументи демонтували ще до запровадження декомунізації з ініціативи місцевих активістів. Та якщо на вулиці Перемоги громада віддала територію під будівництво храму, то що робити з площею у центральній частині міста, тривалий час визначитися не могли. Лише цього року площа почала набувати нового вигляду: на місці колишнього пам’ятника Леніна на ній з’явилося гранітне піаніно «Україна», а поруч велетенський скрипковий ключ. Таку композицію встановили не випадково, адже поруч розміщена музична школа.

«Відкриття планували на 1 жовтня, коли у світі відзначають День музики, але через карантинні обмеження урочистості довелося відкласти, — розповідає голова Гніванської ОТГ Володимир КУЛЕШОВ. — На цьому місці свого часу стояв бронзовий Ленін. Після його демонтажу місце тривалий час пустувало. Тепер громада вирішила створити креативний простір. Тематика була очевидною, адже поруч музична школа. Але увічнити захотілося те, чого ще ні в кого не було. Тому оскільки наше місто можна назвати батьківщиною майстрів з обробки граніту, маємо поруч гранітні кар’єри, майстри створили гранітне піаніно у точних пропорціях до справжнього. Подібного ніде більше немає».

Це точна копія фортепіано марки «Україна». Його виготовили на місцевому гранітному підприємстві. На кришці вибиті ноти — перші рядки національного гімну України, які прикрашають листя дуба та жолуді. З одного боку — герб України, а з іншого бандура та чорнильниця. Гранітне піаніно вже стало улюбленим місцем для фото серед місцевих жителів. А коли завершиться благоустрій, то, як переконує міський голова, буде найулюбленішим ще й для зустрічей.

«Наразі композиція ще не завершена, — інтригує Володимир Кулешов. — Окрім піаніно, на майданчику встановили гігантський скрипковий ключ з металу. На черзі установка нотної грамоти. А далі тут з’являтимуться й інші музичні інструменти. Які саме, залишу у секреті. Крім того, плануємо розташувати лавочки — місця для зустрічей і відпочинку».

Нову музичну композицію облюбували вихованці Гніванської музичної школи. Щоразу перед чи після занять вони намагаються «пограти» на піаніно, натискаючи на клавіші гранітного інструмента та імітуючи виконання гімну України.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця, фото з Фейсбук-сторінки Володимира КУЛЕШОВА
Газета: 
Рубрика: