Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зцілення дивом

Діти з Вишгорода побачили казку
12 січня, 2011 - 00:00
ФОТО АНАТОЛІЯ ФЕДОРЦІВА

У Різдвяні дні під час перегляду прем’єри музичної казки «Пригоди бременських музикантів» у Київській опереті засяяли радістю очі дітей і заблищали сльози у батьків малят-інвалідів, яких театр безкоштовно запросив з Вишгорода на спектакль, узявши на себе всі витрати. Цього разу, крім вишгородців, 70 запрошень на музичні казки театру отримали хворі дітки-кияни, якими опікується добродійний фонд «Крона».

— Добрі традиції — дарувати свята дітям-інвалідам, сиротам, ветеранам, малозабезпеченим сім’ям ми продовжуємо в новому 2011 році. Впевнений, що театральна еліта своїми вчинками повинна показувати приклад і піклуватися про розвиток добродійності в Україні, — підкреслив художній керівник Київської оперети Богдан Струтинський.

Режисер-постановник спектаклю Тамара Тимошко-Горюшко напередодні Нового року подарувала маленьким глядачам казку. «Ми всіма силами прагнули створити незвичайний дарунок дітлахам, піклуючись перш за все про потреби душі маленької людини: отримувати любов, турботу, доброту й ніжність. Що ж до діточок-інвалідів, то вони як ніхто потребують найкращих подарунків», — сказала Тамара Михайлівна.

Діти дійсно розцвітають на очах: наспівують знайомі мелодії, грають і водять хороводи разом із Снігуронькою та Дідом Морозом у фойє театру перед початком спектаклю. Яна Ісакова, мама хлопчика із синдромом Вільямса, розповідає, що у сина після походу в театр море вражень, йому дуже сподобалося живе звучання оркестру. Він сам мріє грати на барабанах. Дітям-інвалідам як повітря потрібні позитивні емоції, спілкування із здоровими однолітками, що сприяє кращому розвитку. На відміну від інших європейських країн, де інваліди мають можливість відчувати себе повноцінними членами суспільства, в Україні часто хворі діти й дорослі відсторонені від соціального життя. Це дуже погано. Їм потрібно більше бувати у товаристві. Театр для них — це справжній подарунок, — вважає одна з глядачок із Вишгорода.

Колектив Київської оперети вірить в магію театру, яка зцілює, заряджає енергією, а значить — зміцнює духовне здоров’я глядачів. До речі, кожен глядач театру може стати чудотворцем: увесь рік у фойє Оперети стоять скриньки для збору коштів, призначених для створення лабораторії донорського кісткового мозку. Адже нехитра істина, за словами Олександра Гріна, у тому, щоб робити дива своїми руками.

Анастасія СИМУХА
Газета: 
Рубрика: